Na początku listopada ubiegłego roku Polskiej Agencja Dopingowa poinformowała o przypadku wykrycia EPO u jednego z kolarzy. Z informacji, do których dotarł wtedy Przegląd Sportowy dowiedzieliśmy się, że chodzi o zawodnika kadry torowej. Dziś portal WP Sportowe Fakty poinformował, że kolarzem przyłapanym na stosowaniu zakazanego środka jest Adrian Tekliński.

Adrian Tekliński jest utytułowanym polskim kolarzem torowym. Specjalizował się głównie w scratchu, w którym w 2017 roku zdobył mistrzostwo świata. Oprócz tego ma w swoim dorobku dwa medale mistrzostw Europy – srebrny i brązowym.

Jak poinformował portal WP Sportowe Fakty, powołując się na dyrektora Polskiej Agencji Dopingowej, Tekliński został w ubiegłym roku przyłapany na EPO. Próbka została pobrana poza zawodami. – Zawodnicy są tymczasowo zawieszeni (na EPO wpadł też Jarosław Wołosiuk). Grozi im do 4 lat dyskwalifikacji – powiedział portalowi WP Sportowe Fakty dyrektor POLADY, Michał Rynkowski. – Zawodnicy nie wnieśli o przebadanie próbki „B” – dodał.

Ostatnim startem Adriana Teklińskiego były mistrzostwa Polski elity, które odbyły się w październiku ubiegłego roku.

Poprzedni artykułBelgian Track Meeting 2021: Filip Prokopyszyn czwarty w scratchu, Daria Pikulik piąta w wyścigu eliminacyjnym