fot. UEC

Europejska Unia Kolarska (UEC) poinformowała, że tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy odbędą się w holenderskim Apeldoorn.

We wtorek odbyło się wirtualne spotkanie Zarządu UEC, podczas którego podjęto decyzję o organizacji tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy na welodromie w holenderskim Apeldoorn. Planowo mają się one odbyć w dniach 17-22 sierpnia.

Jak poinformował portal destentor.nl, organizatorzy chcą, by impreza odbyła się z udziałem publiczności, jednak wszystko uzależnione jest od rozwoju pandemia.

Ostatnią imprezą mistrzowską rozegraną na welodromie w Apeldoorn były mistrzostwa Europy 2019. W ubiegłym roku europejski czempionat młodzieżowców i juniorów został zorganizowany we włoskiej Fiorenzuoli. Polki i Polacy zdobyli wtedy aż 17 medali – trzy złote, osiem srebrnych i sześć brązowych.

Poprzedni artykułAdrian Tekliński przyłapany na stosowaniu EPO!
Następny artykułPuchar Narodów w Hongkongu bez Reprezentacji Polski
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.