fot. Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Alan Banaszek zostaje w Mazowsze Serce Polski. Kolarz przedłużył kontrakt do 2021 roku.

Młody sprinter zawodnikiem ekipy Dariusza Banaszka jest od początku tego roku, od momentu zakończenia jego nieudanej przygody z Caja Rural. W zespole wujka zanotował dwa zwycięstwa – jedno w Grand Prix Manavgat – Side, a drugie na etapie Tour of Bulgaria. Dzięki dobrym występom udało mu się załapać do reprezentacji Polski  na Tour de Pologne.

W przyszłym roku szosa zejdzie jednak na dalszy plan. Wszystko dlatego, że Banaszek, który w 2017 roku wywalczył złoto torowych mistrzostw Europy w Berlinie, a także jest mistrzem Polski w wyścigu punktowym, madisonie oraz wyścigu drużynowym na dochodzenie, zamierza wystartować w Igrzyskach Olimpijskich.

– Cieszę się, że mogę kontynuować karierę w Mazowsze Serce Polski Team, ten sezon będzie jednak inny niż poprzedni. Rok 2021 jest rokiem olimpijskim, a co za tym idzie, będę próbował łączyć zmagania szosowe z przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nie rezygnuje jednak z walki o jak najlepsze wyniki na szosie – mówił po przedłużeniu kontraktu sam Banaszek, który jest już 13. zawodnikiem z kontraktem w Mazowsze Serce Polski na kolejny sezon.

Poprzedni artykułDaniel Staniszewski w ekipie Mazowsze Serce Polski do IO w Paryżu
Następny artykułMŚ w parakolarstwie torowym nie odbędą się w Rio de Janeiro
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.