fot. Szymon Gruchalski

Daniel Staniszewski przedłużył kontrakt z kontynentalną ekipą Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Polak zostanie w drużynie Dariusza Banaszka do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Daniel Staniszewski to jeden z najlepszych średniodystansowców w kraju. Kolarz z Ciechanowa w swoim dorobku ma wiele medali młodzieżowych mistrzostw Europy, brązowy medal mistrzostw Europy elity w madisonie (w parze z Wojciechem Pszczolarskim) oraz trzecie miejsce igrzysk europejskich w omnium. W tym roku Daniel Staniszewski zajął drugą pozycję w omnium podczas Pucharu Świata w kanadyjskim Milton. Był on też czwarty w omnium na Mistrzostwach Europy w Płowdiwie, gdzie do końca wyścigu punktowego liczył się w walce o medal. Kolarz Mazowsze Serce Polski Cycling Team zdobył także sześć medali mistrzostw Polski, w tym cztery złote.

Staniszewski, który reprezentuje Mazowsze Serce Polski Cycling Team od sierpnia bieżącego roku będzie skupiał się na torze, ale nie zabraknie go też w wyścigach szosowych.

– Drużyna jest dla mnie jak złoto – chcąc przygotować się do Igrzysk Olimpijskich muszę mieć odpowiedni kalendarz startowy, ale także zapewnione zgrupowania, odpowiednich ludzi dookoła sobie, dyrektorów sportowych, fizjoterapeutów czy po prostu znajomych. Gdzie indziej mogę tego szukać jak nie u siebie na Mazowszu? W przyszłym sezonie chciałbym pokazać chłopakom, że będę dla nich wsparciem na szosie, a ja przez starty z najlepszymi będę stale podnosił swój poziom sportowy. Oczywistym celem na ten sezon jest start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – mówił Staniszewski cytowany przez biuro prasowe ekipy.

W tym sezonie Polak w barwach mazowieckiej ekipy na szosie startował w Albertina Bałtyk – Karkonosze Tour, Okolo Slovenska oraz w mistrzostwach Polski ze startu wspólnego i w indywidualnej jeździe na czas.
https://twitter.com/MazowszeCycling/status/1341444562754146307?s=19

Poprzedni artykułLARK Leisure Home partnerem Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska
Następny artykułAlan Banaszek zostaje w Mazowsze Serce Polski Cycling Team
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.