fot. British Cycling

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie Torowym 2021 nie odbędą się, jak początkowo planowano, w Rio de Janeiro. UCI poszukuje miejsca, gdzie będzie można zorganizować przyszłoroczny czempionat.

Mistrzostwa świata w parakolarstwie torowym miały odbyć się w terminie 25-28 marca 2021 w brazylijskim Rio de Janeiro, jednak na wniosek organizatorów zostały odwołane. UCI poinformowała, że będzie starała się zorganizować mistrzostwa w innym miejscu.

Tegoroczny czempionat odbył się w kanadyjskim Milton. Reprezentantki i reprezentanci Polski zdobyli łącznie trzy medale – złoty w wyścigu na dochodzenie tandemów (Marcin Polak z pilotem Michałem Ładoszem), srebrny w sprincie drużynowym tandemów (Angelika Biedrzycka z pilotką Edytą Jasińską oraz Adam Brzozowski z pilotem Kamilem Kuczyńskim) i brązowy w sprincie tandemów (Adam Brzozowski z pilotem Kamilem Kuczyńskim).

Poprzedni artykułAlan Banaszek zostaje w Mazowsze Serce Polski Cycling Team
Następny artykułW Grudziądzu ma powstać kryty tor kolarski
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.