Zakończył się pierwszy dzień w rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. Reprezentantki i reprezentanci Polski pierwszego dnia zmagań na welodromie w Anadii wywalczyli aż cztery medale!

Scratch juniorek i juniorów

Pierwszy medal dla Polski w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, rozgrywanych w portugalskiej Anadii, zdobyła Maja Tracka. Polka zajęła drugie miejsce w scratchu juniorek. Po złoto sięgnęła Belgijka Lani Wittevrongel, a podium uzupełniła reprezentantka Izraela, Roni Bash. W zmaganiach mężczyzn po tytuł Mistrza Europy sięgnął Rafael Delhomme z Francji, który nadrobił okrążenie nad resztą stawki. Na podium stanęli też Lorenzo Anniballi (Włochy) i Jed Smithson (Wielka Brytania). Reprezentant Polski – Kamil Dolak – zajął ósmą pozycję.

Wyniki juniorek

Wyniki juniorów

Wyścig eliminacyjny orliczek i orlików

Orliczki i orlicy rywalizowali dziś też w wyścigach eliminacyjnych. W zmaganiach młodzieżowców brązowy medal wywalczył Filip Prokopyszyn, który uległ jedynie Davide Boscaro (Włochy) i Tim Torn Teutenberg (Niemcy). Wśród kobiet najlepsza okazała się Shari Bossuyt (Belgia), za którą uplasowały się Sophie Lewis (Wielka Brytania) i Kristina Nenadovic (Francja). Oliwia Majewska zakończyła zmagania na ósmej pozycji.

Wyniki orliczek

Wyniki orlików

Sprint drużynowy juniorek i juniorów

Ta konkurencja dała Polsce dziś dwa medale. Drugie miejsce w sprincie drużynowym juniorów zajęli Marcin Marciniak, Radosław Laskowski, Mateusz Przymusiński i Gracjan Dąbrowski, którzy w finale o 0,607 przegrali z reprezentantami Niemiec. Podium uzupełnili Włosi. Kolarki Azurrich zajęły natomiast czwarte miejsce, ulegając w finale B Polkom – Natalii Głowackiej, Elizie Rabażyńskiej i Natalii Kaczmarczyk. Złoto wśród juniorek również wywalczyły Niemki, które w finale pokonały sprinterki z Czech.

Indywidualny wyścig na dochodzenie orliczek i orlików

Po złoto w wyścigu na 3 kilometry orliczek sięgnęła Vittoria Guazzini (Włochy), która w finale uzyskała czas 3:27,222 i dogoniła Ellę Barnwell (Wielka Brytania). Brąz zdobyła inna z Włoszek, Silvia Zanardi (3:29,598). Polki – Olga Wankiewicz i Tamara Szalińska – uplasowały się na, odpowiednio, dziesiątej i dwunastej pozycji. W rywalizacji mężczyzn (4 km) pierwsze dwa miejsca przypadły reprezentantom Niemiec – Nicolasowi Heinrichowi (4:13,524) i Tobiasowi Buck-Gramcko (4:14,784). Podium uzupełnił Manilo Moro z Włoch, który w wyścigu o brąz pokonał 4 kilometry w czasie 4:13,239. Blisko czołowej czwórki był Kacper Majewski – uplasował się on na piątej pozycji. Ósme miejsce zajął Adam Woźniak.

Poprzedni artykułStartują Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2022
Następny artykułAnadia 2022: Polki z medalami w sprincie drużynowym i wyścigu na dochodzenie