Za nami drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, rozgrywanych w Anadii, podczas którego reprezentacja Polski zdobyła dwa medale. Drużyna juniorek zajęła trzecie miejsce w wyścigu na dochodzenie, natomiast orliczki zdobyły srebro w sprincie drużynowym.

Drużynowe wyścigi na dochodzenie juniorek i juniorów

Brązowy medal w drużynowym wyścigu na dochodzenie juniorek zdobyły Zuzanna Chylińska, Anna Długaś, Maja Tracka, Martyna Szczęsna i Laura Rybkiewicz (nie startowała w finale B), które w biegu o trzecie miejsce uzyskały czas 4:39,601, pokonując Szwajcarki. Mistrzyniami Europy zostały Włoszki (Francesca Pellegrini, Martina Sanfilippo, Federica Venturelli, Valentina Zanzi; 4:28,659), natomiast srebro przypadło Niemkom (Hannah Kunz, Justyna Czapla, Seana Littbarski-Gray, Magdalena Fuchs; 4:33,250).

Wśród juniorów najlepsi również okazali się Włosi (Alessio Delle Vedove, Renato Favero, Luca Giami, Andrea Raccagni Noviero; 3:59,703). W finale zmierzyli się oni z Niemcami (Ben Felix Jochum, Bruno Kessler, Tobias Mueller, Jasper Schroeder; 4:03,641). Podium uzupełnili Brytyjczycy (Ben Wiggins, Dylan Hicks, Noah Hobbs, Joshua Tarling; 4:03,669), którzy w finale B pokonali polską czwórkę – Marka Kapelę, Konrada Waliniaka, Kamila Dolaka i Dominika Ratajczaka (4:07:050).

Wyniki juniorek

Wyniki juniorów

Sprint drużynowy orliczek i orlików

W sprincie drużynowym, w którym wzięły udział zaledwie dwie drużyny, zmierzyły się Niemki (Katharina Albers, Alessa-Catriona Propster, Christina Sperlich) z Polkami (Paulina Petri, Nikola Sibiak, Joanna Błaszczak). Po złoto sięgnęły reprezentantki Niemiec (49,293 s), które pokonały Polki o niewiele ponad 0,3 sekundy. Zmagania mężczyzn padły łupem Brytyjczyków (James Bunting, Marcus Hiley, Hayden Norris; 44,168 s), którzy o włos byli szybsi od Niemców (Anton Hoehne, Paul Schippert, Willy Leonhard Weinrich; 44,174 s) i Włochów (Matteo Bianchi, Daniele Napolitano, Matteo Tugnolo; 44,951 s)

Wyniki orliczek

Wyniki orlików

Wyścigi eliminacyjne juniorek i juniorów

Mistrzynią Europy juniorek w wyścigu eliminacyjnym została Czeszka Barbora Nemcova, która w finałowej rozgrywce pokonała Annę Kolyzhuk (Ukraina). Na najniższym stopniu podium stanęła Awen Roberts (Wielka Brytania). Reprezentantka Polski – Martyna Szczęsna – uplasowała się na piętnastej pozycji. W wyścigu juniorów z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marek Kapela, zajmując czwarte miejsce. W pierwszej trójce znaleźli się: Matteo Fiorin (Włochy), Jed Smithson (Wielka Brytania) i Žak Erzen (Słowenia).

Scratch orliczek i orlików

Średniodystansowcy z kategorii U23 rywalizowali wczoraj w scratchu. Wyścig kobiet padł łupem Petry Sevcikovej (Czechy), która nadrobiła rundę nad resztą stawki. Na medalowych pozycjach uplasowały się też Ella Barnwell (Wielka Brytania) i Daniela Campos (Portugalia). Tuż za podium, na czwartym miejscu, zmagania zakończyła Nikola Wielowska. Mistrzem Europy wśród mężczyzn został William Tidball (Wielka Brytania), który pokonał Tima Waflera (Austria) i Kyrylo Tsarenko (Ukraina). Reprezentant Polski, Radosław Frątczak, zajął szóstą pozycję.

Jazda na czas juniorów

Na dystansie jednego kilometra najszybszy okazał się Matej Hytych z reprezentacji Czech, który uzyskał czas 1:03,076. Srebrny medal zdobył Kenneth Meng (Niemcy; 1:03,302), natomiast podium zmagań uzupełnił Benat Garaiar Pikabea (Hiszpania, 1:03,364). Radosław Laskowski pokonał 1000 metrów w czasie 1:04,386, co w ostatecznym rozrachunku dało siódmą pozycję. Jedenaste miejsce zajął Gracjan Dąbrowski (1:05,394).

Wyniki

Sprint juniorek

Wczoraj rozegrano też większość rund sprintu indywidualnego juniorek. Do półfinałów awansowały: Julie Nicolaes (Belgia), Stella Mueller, Clara Schneider (Niemcy) i Anna Jabornikova (Czechy). Polki – Natalia Głowacka i Natalia Kaczmarczyk – zakończyły rywalizację na 1/8 finału.

Dotychczasowe wyniki

Poprzedni artykułAnadia 2022: Medale Mai Trackiej, sprinterek, sprinterów i Filipa Prokopyszyna!
Następny artykułAnadia 2022: Dominacja Włochów