Finałowego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, rozdano medale w keirinie i madisonie. W pierwszej z tych konkurencji, wśród orliczek, brąz wywalczyła Paulina Petri.

Keirin orliczek i orlików

Orliczki i orlicy rywalizowali wczoraj w keirinie. Wśród kobiet złoty medal zdobyła Alessa-Catriona Proepster z Niemiec, która w finałowym biegu pokonała Taky Marie Divine Kouame (Francja) oraz Polkę Paulinę Petri. Druga z Reprezentantek Polski – Nikola Sibiak – zajęła piąte miejsce. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Matteo Bianchi (Włochy), który finiszował przed swoim rodakiem – Daniele Napolitano – i Antonem Hoehne (Niemcy). Mateusz Sztrauch zajął ósmą pozycję, natomiast Konrad Burawski zakończył zmagania na repasażach po pierwszej rundzie.

Wyniki orliczek

Wyniki orlików

Madison

Zawodniczki i zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych rywalizowali wczoraj o medale i koszulki mistrzów i mistrzyń Europy w madisonie.

Zmagania juniorów zakończyły się zwycięstwem czeskiej pary Milan Kadlec-Matyas Koblizek, która zdobyła 34 punkty. 8 mniej zgromadzili Holendrzy (Elmar Amba-Justus Willemsen), a trzecie miejsce zajęli Brytyjczycy (Dylan Hicks-Joshua Tarling; 23 punkty). Polacy (Kamil Dolak-Dominik Ratajczak) nie ukończyli zmagań. W wyścigu juniorek triumfowały natomiast Holenderki (Babette van der Wolf-Nienke Veenhoven; 24 punkty), które o jedno oczko wyprzedziły Niemki (Justyna Czapla-Jette Simon). Podium uzupełniły Helene Hesters i Febe Jooris (Belgia; 13 punktów). Eliza Rabażyńska i Maja Tracka uplasowały się na ósmej pozycji.

Wśród orliczek zwyciężyły Włoszki (Silvia Zanardi-Matilde Vitillo), które zdobyły 36 punktów. Na pozycjach medalowych uplasowały się też Brytyjki (Eluned King-Sophie Lewis; 31 punktów) i Belgijki (Shari Bossuyt-Katrijn De Clercq; 28 punktów). Wiktoria Polak i Olga Wankiewicz zajęły ósme miejsce. Jedną lokatę niżej uplasowali się polscy orlicy – Filip Prokopyszyn i Radosław Frątczak. Mistrzami Europy zostali Holendrzy (Philip Heijnen-Yanne Dorenbos; 54 punkty). Kolejne miejsca przypadły Brytyjczykom (William Tidball-Samuel Watson; 37 punktów) i Niemcom (Malte Maschke-Tim Torn Teutenberg; 26).