Przedostatniego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w takich konkurencjach, jak: omnium, wyścig punktowy, sprint, jazda na czas czy keirin. W ostatniej z nich, wśród juniorów, srebrny medal zdobył Marcin Marciniak.

Keirin juniorów i juniorek

Po niedzielnym sukcesie w sprincie, Marcin Marciniak sięgnął po drugi srebrny medal w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. W keirinie juniorów lepszy od Polaka, ponownie, był tylko Włoch Mattia Predomo. Podium uzupełnił Stefano Minuta (Włochy). Radosław Laskowski zajął ósme miejsce. Rywalizacja juniorek zakończyła się zwycięstwem Anny Jabornikovej (Czechy), która w finałowym biegu pokonała Niemki – Clarę Schneider i Larę-Sophie Jaeger. Natalia Głowacka zajęła czwarte miejsce, natomiast Eliza Rabażyńska zwyciężyła w finale B, co dało jej siódmą lokatę.

Wyniki juniorów

Wyniki juniorek

Omnium orlików i orliczek

Po uplasowaniu się w pierwszej trójce w scratchu, wyścigu tempowym i eliminacyjnym, a także bardzo dobrym występie w wyścigu punktowym, złoto Młodzieżowych Mistrzostw Europy w omnium orlików zdobył Oscar Nilsson-Julien (165 punktów), który o zaledwie dwa oczka wyprzedził Tima Torna Teutenberga (Niemcy). Podium uzupełnił Philip Heijnen (Holandia; 156 punktów). Adam Woźniak uplasował się na czternastym miejscu (29 punktów). W rywalizacji kobiet triumfowała Shari Bossuyt (Belgia; 129 punktów), przed Daniek Hengeveld (Holandia; 121 punktów) i Jade Labastugue (Francja; 115 punktów). Reprezentantka Polski, Nikola Wielowska (99 punktów)z zajęła siódmą pozycję.

Wyniki orlików

Wyniki orliczek

Wyścigi punktowe juniorów i juniorek

Zawodnicy i zawodniczki średniodystansowe U19 rywalizowały wczoraj w wyścigach punktowych. W zmaganiach mężczyzn o podium otarł się Łukasz Juszczak, który zdobył 43 punkty i zajął czwarte miejsce. Triumfował Ben Wiggins (Wielka Brytania; 56 punktów), przed Justusem Willemsenem (Holandia; 50 punktów) i Titouanem Fontaine (Francja; 47 punktów). Rywalizacja juniorek również padła łupem zawodniczki z Wielkiej Brytanii. Z dorobkiem 58 punktów zwyciężyła Isabel Sharp, która pokonała Francuzkę Aurore Pernollet (35 punktów) i Helene Hesters z Belgii (25 punktów). Laura Rybkiewicz zajęła 11. miejsce (1 punkt).

Sprint orlików

Wczoraj rozegrano finałowe biegi sprintu orlików. Po złoto sięgnął Holender Tijmen van Loon, który w finale pokonał Antona Hoehne (Niemcy). Podium uzupełnił Willy Leonhard Weinrich (Niemcy). Mateusz Sztrauch i Konrad Burawski zakończyli zmagania na 1/8 finału.

Wyniki

Jazda na czas orliczek

Mistrzynią Europy w jeździe na czas (500 m) orliczek została Francuzka Taky Marie Divine Kouame, która uzyskała czas 33,860 s. Srebro zdobyła Veronika Jabornikova (Czechy; 34,690 s), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Alessa-Catriona Proepster (Niemcy; 34,750 s). W zmaganiach wzięły udział Joanna Błaszczak (36,082 s) i Natalia Wężyk (36,458 s), które zajęły odpowiednio jedenaste i trzynaste miejsce.