Na początku 2020 roku w dniach 2-7 stycznia w Rotterdamie odbędzie się Wooning Zesdaagse. Obsada sześciodniówki jest wyśmienita. Wśród uczestników imprezy jest czterech polskich kolarzy.

W rywalizacji w madisonie wystartuje 13 mocnych duetów. Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski pojadą z numerem 4. Przed rokiem Staniszewski wycofał się z powodu problemów zdrowotnych. Pszczolarski zakończył zawody na 4. miejscu w parze z Robbem Ghysem. Rok temu triumfowali Niki Terpstra i Thomas Boudat. Holender w najbliższej edycji pojedzie z Iljo Keisse. Na liście startowej są m.in. także: mistrzowie świata Roger Kluge/Theo Reinhardt, Kenny de Ketele/Robbe Ghys, Yoeri Havik/Wim Stroetinga i Jan-Willem van Schip/Moreno de Pauw.

W gronie sprinterów znalazł się Mateusz Rudyk. Polak po zwycięstwach w Pucharach Świata ponownie nabierze doświadczenia w ściganiu z innymi sprinterami ze światowej czołówki. Reprezentant Polski w zespole Toyoty wystartuje z Tomasem Babkiem. Dwa pozostałe duety stworzą Jeffrey Hoogland/Roy van den Berg i Harrie Lavreysen/Sam Ligtlee. Zmagania polsko-czeskiej pary z Holendrami dostarczą kibicom dużo emocji.

Filip Prokopyszyn rok temu zajął 3. miejsce w Talents Cup z Philipem Heijnenem. W Wooning Zesdaagse 2020 kompanem Polaka będzie inny Holender, Yentl Ruijmgaard.

Listy startowe Wooning Zesdaagse 2020

Poprzedni artykułWyniki mistrzostw Holandii
Następny artykułWim Stroetinga i Yoeri Havik zwycięzcami Wooning Zesdaagse
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.