W Alkmaar odbyły się mistrzostwa Holandii w kolarstwie torowym. Medale zdobyły największe gwiazdy kolarstwa na świecie: Kirsten Wild, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland czy Theo Bos.

Do niespodzianki doszło w sprincie mężczyzn. Mistrzem kraju został Matthijs Buchli, który w półfinale wygrał z mistrzem świata Harriem Lavreysenem, a w finale z wicemistrzem świata Jeffreyem Hooglandem. W keirinie jednak Buchli nie powtórzył tego sukcesu. Mistrz świata w tej konkurencji finiszował za Lavreysenem. Brąz w keirinie wywalczył Theo Bos, który okazał się najlepszy w wyścigu na kilometr.

Shanne Braspennickx zdobyła złote medale w keirinie i na 500 metrów ze startu zatrzymanego oraz srebro w sprincie. W finale przegrała z Laurine van Riessen. Na torze pojawiła się znana z sukcesów na szosie Lorena Wiebes. Sprinterka na mistrzostwach zdobyła złoto w scratchu i brąz w keirinie.

Największa gwiazda kolarstwa torowego w Holandii, Kirsten Wild wygrała omnium oraz madison, w parze z Amy Pieters. Pieters triumfowała także w wyścigu indywidualnym. Złoto w omnium wywalczył Jan Willem van Schip. W madisonie triumfowali Yoeri Havik i Wim Stroetinga.

Poprzedni artykułPŚ w Brisbane: Kolejne zwycięstwo Mateusza Rudyka!
Następny artykułCzwórka Polaków na starcie Wooning Zesdaagse 2020
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.