fot velodrom.sk

Na welodromie w Preszowie rozegrano zawody Grand Prix w omnium i scratchu. Z dobrej strony zaprezentowali się polscy kolarze, przede wszystkim Damian Sławek.

Damian Sławek był blisko miejsca na podium w scratchu. W tym wyścigu finiszował na 4. miejscu. Polak przegrał z Danielem Baborem, Krisztianem Lovassym i Viktorem Filutasem. Kacper Wiszniewski zajął 12. miejsce, a Adrian Kaiser nie ukończył wyścigu.

W omnium Sławek uplasował się na 5. miejscu. Reprezentant Polski zdobył 100 punktów i o 41 punktów przegrał ze zwycięzcą, Ludkiem Lichnovskym. Na podium stanęli także Roman Gladysz i Krisztian Lovassy. Adrian Kaiser zajął 14. pozycję z dorobkiem 45 punktów.

Na welodromie w Preszowie Polacy dobrze spisali się w zmaganiach juniorów. W omnium Aleksander Suszko był drugi (145 pkt.), a Maksymilian Grzenkowicz trzeci (126 pkt.). Wygrał Czech Rene Smekal z wynikiem 156 punktów. Czeski kolarz okazał się najlepszy również w scratchu. Suszko zajął 3. miejsce, Grzenkowicz uplasował się tuż za podium.

Jarmila Machachova zdominowała zawody kobiet, wygrywając omnium i scratch. Natalia Śliwińska dwukrotnie uplasowała się na 8. pozycji.

Wyniki zawodów są dostępne na oficjalnej stronie UCI.