We wtorek 5 stycznia zaktualizowano rankingi Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W sprincie indywidualnym mężczyzn prowadzi Mateusz Rudyk, a na pierwszą pozycję w omnium wskoczył Daniel Staniszewski.

We wtorek opublikowano nowe listy rankingowe UCI. W czołówce wielu konkurencji znajdziemy Polki i Polaków – w rankingu sprintu indywidualnego mężczyzn niezmiennie prowadzi Mateusz Rudyk, natomiast na pierwsze miejsce w omnium awansował Daniel Staniszewski.

Na podium najnowszych rankingów znaleźli się też Wojciech Pszczolarski (wyścig punktowy), Daria Pikulik (omnium), Bartosz Rudyk (scratch). Dodatkowo, Polki zajmują trzecią pozycję w rankingu sprintu drużynowego. Na trzecie miejsce rankingu sprintu indywidualnego i keirinie juniorów wskoczył Tomasz Grzesiak.

Należy jednak pamiętać, że torowe rankingi UCI nie do końca odzwierciedlają siłę poszczególnych zawodników. Można to zobaczyć chociażby na przykładach Harrie’ego Lavreysena i Jeffreya Hooglanda, którzy nie znaleźli się na podium sprinterskich rankingów.

Poprzedni artykułTorowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Mińsku
Następny artykułGregory Bauge zakończył karierę
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.