Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym 2021 odbędą się w Mińsku.

Jak podał portal belta.by, jedną z imprez, która w 2021 roku zostanie zorganizowana na Białorusi, będą Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym. Zaplanowane są one w terminie 23-27 czerwca 2021 roku, choć początkowo miały odbyć się w lutym, lecz z powodu koronawirusa zostały przełożone.

Zmiana terminu mistrzostw Europy (dotychczas odbywały się jesienią) jest spowodowana reorganizacją międzynarodowego, torowego kalendarza. Od sezonu 2021 w pierwszym półroczu rozgrywane będą mistrzostwa Europy oraz UCI Torowy Puchar Narodów (3 odsłony). W drugiej części sezonu zawodnicy będą rywalizować w mistrzostwach świata oraz w nowym cyklu zawodów – UCI Torowa Liga Mistrzów. Na przełomie lipca i sierpnia 2021 roku odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio. Oznacza to, że mistrzostwa Europy będą ostatnim dużym sprawdzianem przed tą imprezą.

Poprzedni europejski czempionat odbył się w listopadzie ubiegłego roku w bułgarskim Płowdiwie. Polacy zakończyli je z jednym brązowym medalem, który zdobyła Karolina Karasiewicz w wyścigu punktowym kobiet.

Poprzedni artykułNowy trener kadry średniodystansowców testuje nowe rozwiązania
Następny artykułDaniel Staniszewski i Mateusz Rudyk na czele najnowszych rankingów UCI
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.