Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski pojadą na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Poznaliśmy nazwiska dwóch kolarzy średniodystansowych, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Polsce. Według portalu sportnakaszubach.pl Szymon Sajnok będzie rywalizował w omnium, a także w madisonie. Tam pojedzie w parze z Danielem Staniszewskim, o czym poinformowała jego ekipa – HRE Mazowsze Serce Polski.

Obydwaj mają na swoim koncie medale największych imprez – Szymon Sajnok w 2018 roku wywalczył złoto w mistrzostwach świata w omnium, a Daniel Staniszewski rok wcześniej stał (wraz z Wojciechem Pszczolarskim) na najniższym stopniu podium po madisonie na mistrzostwach Europy. Dodatkowo sięgnął po brązowy medal w Igrzyskach Europejskich w omnium.

Aktualnie obaj zawodnicy (w duecie) ścigają się w 6 Giorni delle Rose – sześciodniówce w Fiorenzuoli, w której przed ostatnimi zmaganiami zajmują szóstą pozycję.

Oprócz wspomnianej dwójki na Igrzyska Olimpijskie pojedzie też rezerwowy kolarz średniodystansowy. Wciąż czekamy na ogłoszenie pozostałych nazwisk przez Polski Związek Kolarski.

Poprzedni artykuł6 Giorni delle Rose 2021: Daria Pikulik druga w omnium, Bartosz Rudyk i Wojciech Pszczolarski z najszybszym czasem okrążenia
Następny artykułTokio 2020: Znamy skład Reprezentacji Polski
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.