Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski pojadą na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Poznaliśmy nazwiska dwóch kolarzy średniodystansowych, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Polsce. Według portalu sportnakaszubach.pl Szymon Sajnok będzie rywalizował w omnium, a także w madisonie. Tam pojedzie w parze z Danielem Staniszewskim, o czym poinformowała jego ekipa – HRE Mazowsze Serce Polski.

Obydwaj mają na swoim koncie medale największych imprez – Szymon Sajnok w 2018 roku wywalczył złoto w mistrzostwach świata w omnium, a Daniel Staniszewski rok wcześniej stał (wraz z Wojciechem Pszczolarskim) na najniższym stopniu podium po madisonie na mistrzostwach Europy. Dodatkowo sięgnął po brązowy medal w Igrzyskach Europejskich w omnium.

Aktualnie obaj zawodnicy (w duecie) ścigają się w 6 Giorni delle Rose – sześciodniówce w Fiorenzuoli, w której przed ostatnimi zmaganiami zajmują szóstą pozycję.

Oprócz wspomnianej dwójki na Igrzyska Olimpijskie pojedzie też rezerwowy kolarz średniodystansowy. Wciąż czekamy na ogłoszenie pozostałych nazwisk przez Polski Związek Kolarski.