www.britishcycling.org.uk

Trzykrotny mistrz olimpijski w wyścigu drużynowym na dochodzenie Ed Clancy podpisał kontrakt z drużyną trzeciej dywizji Vitus Pro Cycling.

Brytyjczyk musiał szukać nowego pracodawcy po rozpadzie ekipy JLT Condor, którą reprezentował od 2011 roku. Jego celem jest uzyskanie miejsca w składzie Wielkiej Brytanii na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Do Tokio 2020 zostały mniej niż dwa lata, więc będę ciężko pracował, by ustawić siebie na jak najlepszej pozycji do uzyskania miejsca w składzie Wielkiej Brytanii. Ściganie na szosie z drużyną Vitus Pro Cycling będzie uzupełnione pracą na torze

– powiedział Ed Clancy w oficjalnym oświadczeniu drużyny.

W minionym sezonie 33-latek zdobył szósty tytuł mistrza świata w karierze w kolarstwie torowym, a także zanotował zwycięstwa na szosie, wygrywając prolog australijskiego wyścigu Herald Sun Tour oraz dwie rundy Tour of Series.

Szef drużyny Vitus Cherie Pridham jest bardzo zadowolony z pozyskania Clancy’ego, który może zarówno służyć doświadczeniem młodszym kolegom, jak i wygrywać wyścigi.

Osiągnięcia Eda jako kolarza mówią same za siebie. Nie zdobywa się trzech złotych medali olimpijskich przez przypadek. To jest światowej klasy sportowiec, który stanowi znaczące wzmocnienie naszego składu

– powiedział Pridham.

Pełny skład drużyny Vitus Pro Cycling zostanie ogłoszony podczas oficjalnej prezentacji, która odbędzie się 22 listopada w Derby.

Poprzedni artykułVictor Campenaerts podejmie próbę bicia rekordu w jeździe godzinnej w Meksyku
Następny artykuł„To jest w gruncie rzeczy bardzo prosta rzecz”, czyli rekord świata w jeździe godzinnej
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.