fot. Cycling Southland

Jak podaje nowozelandzki portal Stuff, Edward Dawkins zakończył karierę. Kolarz torowy zakończył przygodę z wyczynowym uprawianiem tego sportu w wieku 30 lat.

Największym sukcesem Dawkinsa w karierze był srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w sprincie drużynowym. W finale Dawkins razem Ethanem Mitchellem i Samem Websterem przegrali z Brytyjczykami. Eddie Dawkins był także członkiem drużyny, która zdobyła złote medale mistrzostw świata w 2014 roku w Cali, 2016 roku w Londynie i 2017 roku w Hongkongu. Indywidualnie wywalczył także dwa srebrne medale światowego czempionatu w keirinie. Wpływ na decyzję nowozelandzkiego kolarza miało przełożenie Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Kontynuacja kariery jeszcze przez rok to dla mnie zbyt wiele. Muszę się ciągle poprawiać, a to nie jest łatwe. Nie chciałbym zawieść siebie, a przede wszystkim kolegów z zespołu. Chcę podziękować rodzicom za miłość i wsparcie w czasie kariery. Również chcę podziękować mojej żonie, która była moim największym kibicem i przechodziła ze mną przez sukcesy i porażki

– powiedział Edward Dawkins.

Po zakończeniu kariery zawodnika Nowozelandczyk rozważa rozpoczęcie pracy jako trener.

Poprzedni artykułMartin Toft Madsen: „Jestem w swoim świecie, dopóki nie przekroczę linii mety” [wywiad]
Następny artykułKolarze torowi wrócą do treningów na torze w Pruszkowie
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.