W poniedziałek 18 maja wprowadzony w życie zostanie III etap odmrażania gospodarki. Otwarte zostaną obiekty sportowe, w tym tor kolarski w Pruszkowie.

Jeszcze przed pandemią koronawirusa odbyły się mistrzostwa świata w Berlinie. Później kolarze torowi, podobnie jak przedstawiciele innych dyscyplin olimpijskich, dowiedzieli się o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 2021 rok. W wielu krajach, w tym w Polsce tory kolarskie zostały zamknięte. Kolarze torowi musieli trenować w domu, a później na zewnątrz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

W dniu 18 maja polscy kolarze torowi będą mogli wrócić do treningów na torze w Pruszkowie. Trzeba będzie oczywiście stosować się do zasad, czyli m.in. dezynfekcji rąk oraz urządzeń i korzystania z osobistego sprzętu. Tor kolarski w Pruszkowie znalazł się na liście obiektów o strategicznym znaczeniu do przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, którą przedstawiło Ministerstwo Sportu.

https://twitter.com/mateusz_rudyk/status/1260532916301504519

https://twitter.com/SPORT_GOV_PL/status/1260537658691989505

Poprzedni artykułEdward Dawkins zakończył karierę
Następny artykułPolskie zwycięstwa na zawodach w Brnie
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.