fot. Huron Daily Tribune

Po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Fernando Gaviria mówił, że już nigdy nie wystartuje na torze. Teraz jednak zmienił zdanie i wrócił do ścigania na welodromie.

Kolumbijczyk nie wystartował w żadnym wyścigu od Ronde van Vlaanderen. Etapem przygotowań kolarza UAE Team Emirates do Giro d’Italia będą zawody na torze. W dniach 29-30 kwietnia Gaviria wystartuje w Torneo Internacional de Pista na welodromie w Cali.

Ważne, żeby zdobyć punkty do mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. W klasykach jeździłem dobrze, a potem odpocząłem. Teraz kontynuuję przygotowania do Giro d’Italia

– powiedział Gaviria w komunikacie prasowym.

Kolumbijczyk po raz pierwszy pojedzie w nowej formule omnium. Wielobój na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku był jego ostatnim startem na torze. W Rio de Janeiro Gaviria nie zdobył medalu i zapowiedział, że już nigdy nie wystartuje w zawodach torowych. Na mistrzostwach świata w 2015 i 2016 roku zdobył złote medale w omnium.

Poprzedni artykułWyniki II serii Pucharu Polski juniorów
Następny artykułWyniki Pucharu Polski juniorów młodszych
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.