fot. Arena Pruszków

Na torze w Pruszkowie rozegrano kolejne zawody Pucharu Polski. Tym razem rywalizowali juniorzy młodsi. Zmagania były także eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W finale sprintu juniorów młodszych Tomasz Dobrzyński (ALKS Stal Grudziądz) wygrał z Tomaszem Grzesiakiem (LUKS Trójka Piaseczno). Wśród juniorek młodszych Joanna Błaszczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik) okazała się lepsza od Olgi Wankiewicz (Copernicus CCC – SMS Toruń). Błaszczak wygrała również w keirinie. W tej konkurencji juniorów młodszych najlepszy był Mateusz Przymusiński (UKS Mróz Jedynka Kórnik). Sprint drużynowy należał do zespołów Stali Grudziądz.

W omnium juniorów młodszych rywalizacja o zwycięstwo trwała do ostatniego finiszu. Kacper Chrystek (UKS Koźmianka Koźminek) o punkt wyprzedził Juliana Kota (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki BDC Development). Ze zwycięstwa w omnium cieszyła się także zawodniczka Stali Grudziądz, Iga Wiklińska. Wspólnie z Julią Włodarczyk triumfowała także w madisonie. Inni kolarze z klubu z Grudziądza – Przemysław Deręgowski i Jakub Krzak – wygrali madison juniorów młodszych.

Na 2 kilometry najlepsi okazali się Roksana Pasternak i Kacper Gieryk (obydwie KTK Kalisz). Wyścigi drużynowe wygrali reprezentanci Copernicus CCC – SMS Toruń i reprezentantki Stali Grudziądz.

Wyniki:

źródło: Polski Związek Kolarski

Poprzedni artykułFernando Gaviria wraca na tor
Następny artykułDaniel Staniszewski: „Sześciodniówki traktuję po części jako zabawę”
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.