Na torowych mistrzostwach świata w Glasgow medale zdobyło 17 państw. Wśród nich niestety zabrakło reprezentacji Polski. Najlepsi okazali się gospodarze.

W Glasgow rozdano medale w 22 konkurencjach. Najwięcej, gdyż aż po 9 medali sięgnęli Brytyjczycy. Gospodarze wywalczyli 5 złotych, 3 srebrne i brązowy krążek. Mistrzami świata zostali: drużyna kobiet, Elinor Barker i Neah Evans w madisonie, sprinterka Emma Finucane, William Tidball w scratchu i Ethan Vernon w wyścigu eliminacyjnym.

Drugie miejsce zajęli Holendrzy z dorobkiem czterech złotych medali. Wywalczyli je głównie sprinterzy, a także Jan Willem van Schip i Yoeri Havik w madisonie. Na trzecim miejscu z trzema złotymi krążkami uplasowały się Stany Zjednoczone.

Tylko jeden medal mniej niż Wielka Brytania zdobyła Nowa Zelandia. Kolarze z tego kraju ośmiokrotnie stanęli na podium, ale tylko dwa razy na najwyższym stopniu. Aż siedem krążków, ale żadnego złotego nie wywalczyła Australia, która może pochwalić się sześcioma srebrnymi medali. Niestety, w klasyfikacji nie ma reprezentacji Polski, która na zdobycz medalową czeka od 2020 roku.