W Glasgow zakończyły się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Ostatniego dnia rywalizacji Daria Pikulik w omnium zajęła siódme miejsce.

Przez całą ostatnią sesję mistrzostw rozgrywane było omnium kobiet. W stawce nie zabrakło mocnych zawodniczek, a wśród kandydatek do czołowych miejsc znajdowała się Daria Pikulik. Niestety, wielobój rozpoczął się bardzo źle dla naszej reprezentantki. Polka w scratchu finiszowała dopiero na 19. miejscu. Wygrała po długim ataku Ally Wollaston z Nowej Zelandii.

Wyścig tempowy okazał się dużo lepszy dla Darii Pikulik. Dzięki nadrobionemu okrążeniu zajęła w nim czwarte miejsce i awansowała na 10. pozycję w klasyfikacji. W drugiej konkurencji zwyciężyła Jennifer Valente, który została nową liderką. Pikulik odpadła bardzo szybko w wyścigu eliminacyjnym, w którym była dopiero 19. Triumfowała Lotte Kopecky, która była daleko w wyścigu tempowym. Drugie miejsce zajęła Jennifer Valente, która do wyścigu punktowym przystąpiła jako liderka z przewagą 20 punktów nad Ally Wollaston.

W wyścigu punktowym Jennifer Valente kontrolowała sytuację. Amerykanka nadrobiła tylko jedno okrążenie, ale mimo tego nie dała większych szans rywalkom, wygrywając z dorobkiem 145 punktów. Po dwie rundy nadrobiły Amalie Dideriksen, Lotte Kopecky i Katie Archibald. Dunka zajęła drugie miejsce (136 pkt.), a na trzecie zdołała awansować Belgijka po świetnych dwóch ostatnich konkurencjach (133 pkt). Brytyjka pozostała bez medalu – 127 pkt. Dobrze w wyścigu punktowym pojechała Daria Pikulik. Polka nadrobiła okrążenie, a dzięki wygranej na ostatniej premii awansowała z 11. na 7. pozycję w klasyfikacji.

Wyniki – omnium kobiet – scratch

Wyniki – omnium kobiet – wyścig tempowy

Wyniki – omnium kobiet – wyścig eliminacyjny

Wyniki – omnium kobiet – wyścig punktowy i klasyfikacja

Ostatnią męską konkurencją na średnim dystansie był wyścig punktowy z udziałem Wojciecha Pszczolarskiego. Polski kolarz tylko w jednym momencie zdołał bardziej odjechać, ale skończyło się na trzech punktach i 13. miejscu. Wspaniale pojechał Aaron Gate. Nowozelandczyk nadrobił cztery rundy, tak jak Albert Torres, Fabio van den Bossche i Roger Kluge, ale był najskuteczniejszy na lotnych premiach i wygrał z dorobkiem 123 punktów. Złoty medalista wyprzedził o 16 punktów Hiszpana, o 28 Belga i o 34 Niemca.

Wyniki – wyścig punktowy mężczyzn

Harrie Lavreysen nie zdobył czwartego złota z rzędu w keirinie. W finale mistrz świata w sprincie ruszył już na dwa okrążenia przed końcem i okazało się to zbyt szybko. Finiszował dopiero na czwartej pozycji. W najlepszym momencie z tyłu zaatakował Kevin Santiago Quintero Chavarro. Kolumbijczyk o więcej niż długość roweru wyprzedził Matthewa Richardsona i Shinjiego Nakano.

Wyniki – keirin mężczyzn – ćwierćfinały

Wyniki – keirin mężczyzn – półfinały

Wyniki – keirin mężczyzn – finały

Półfinały sprintu zakończyły się po dwóch wyścigach. Emma Finucane wygrała z Emmą Hinze, a Lea Sophie Friedrich z Ellesse Andrews. Życiowy sukces osiągnęła Finucane. Reprezentantka Wielkiej Brytanii w finale zwyciężyła 2:0 z Friedrich. Brąz dla Andrews po wygranej 2:0 z Hinze.