fot. Piotr Łabaziewicz/natorze.pl

Już tylko tydzień pozostał do mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Glasgow. Oto skład reprezentacji Polski.

Mistrzostwa na torze zostaną rozegrane w ramach kolarskiego czempionatu w Glasgow. Torowcy rywalizować na welodromie Sira Chrisa Hoya będą w dniach od 3 do 9 sierpnia. Polski Związek Kolarski przedstawił skład reprezentacji, ale tylko z podziałem na sprint i średni dystans, a nie poszczególne konkurencje.

Na medal mistrzostw świata czekamy od 2020 roku, kiedy w Berlinie brąz w omnium wywalczyła Daria Pikulik, która będzie liderką naszej kadry na średnim dystansie. Powołania otrzymały również: Wiktoria Pikulik, Karolina Kumięga, Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska i Olga Wankiewicz, a rezerwową będzie Nikol Płosaj.

Wśród mężczyzn na średnim dystansie pojadą: Szymon Sajnok, Filip Prokopyszyn, Wojciech Pszczolarski, Alan Banaszek i Kacper Majewski. Liczymy także na naszych sprinterów. Mateusz Rudyk w tym roku zdobył medale na mistrzostwach Europy i na Pucharze Narodów. Patryk Rajkowski jest wicemistrzem Europy w keirinie. Skład uzupełniają Rafał Sarnecki i Maciej Bielecki. W drużynie o podium powalczyć mogą nasze sprinterki, które zdobyły brąz na Pucharze Narodów w Kanadzie. Do Glasgow pojadą: Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Nikola Sibiak i Paulina Petri.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata (za PZKol):

Sprint mężczyzn:

Mateusz Rudyk,

Patryk Rajkowski,

Rafał Sarnecki,

Maciej Bielecki,

Sprint kobiet:

Urszula Łoś,

Marlena Karwacka,

Nikola Sibiak,

Paulina Petri,

Średni dystans mężczyzn:

Filip Prokopyszyn,

Szymon Sajnok,

Alan Banaszek,

Wojciech Pszczolarski,

Kacper Majewski,

Średni dystans kobiet:

Daria Pikulik,

Wiktoria Pikulik,

Patrycja Lorkowska,

Karolina Kumięga,

Karolina Karasiewicz,

Olga Wankiewicz,

Rezerwowa – Nikol Płosaj

Poprzedni artykułMistrzostwa Europy U23 i juniorów: Ostatni dzień bez medalu dla Polski
Następny artykułGlasgow 2023: Program mistrzostw świata
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.