2023 UEC Juniores & U23 - Track European Championships - Anadia - 15/07/2023 - - photo Tommaso Pelagalli/SprintCyclingAgency©2023

Na torze w portugalskiej Anadii zakończyły się mistrzostwa Europy U23 i juniorów w kolarstwie torowym. Polscy kolarze nie zdobyli medalu ostatniego dnia, więc zakończyli czempionat z dorobkiem pięciu krążków.

Jedną z konkurencji niedzielnej rywalizacji był keirin do lat 23. W finałach zabrakło reprezentantów naszego kraju. Wśród kobiet Nikola Wielowska zajęła 10. miejsce, a Nikola Seremak była 11. W zawodach mężczyzn Mateusz Przymusiński uplasował się na 10. pozycji, a Konrad Burawski został sklasyfikowany na 13. miejscu.

Punktu do medalu w madisonie naszemu duetowi zawodniczek do lat 23. Tamara Szalińska i Olga Wankiewicz zdobyły 11 punktów i przegrały medal na ostatnim finiszu. Byli na nim trzecie, a wygrały Hiszpanki, które awansowały na podium. Triumfowały Brytyjki – Madelaine Leech i Sophie Lewis z wynikiem 48 oczek. W wyścigu mężczyzn Radosław Frątczak i Piotr Maślak stracili okrążenie i zajęli dopiero 12. miejsce. Po złoto sięgnęli Raphael Kokas i Maximilian Schmidbauer, którzy jako jedyni nadrobili dwie rundy.

Madison nie poszedł także po myśli naszych juniorów. Wiktor Gałdyn i Igor Włodarczyk stracili dwie rundy i zakończyli zmagania na ostatnim, 11. miejscu. Z wygranej cieszyli się Włosi – Matteo Fiorin i Juan David Sierra. Wśród juniorek Eliza Rabażyńska i Martyna Szczęsna zajęły szóstą pozycję, tracąc dwie rundy. Wygrały Brytyjki Isobel Carys Lloyd i Isabel Sharp.

Keirin U23 kobiet

Keirin U23 mężczyzn

Madison U23 kobiet

Madison U23 mężczyzn

Madison juniorek

Madison juniorów

Poprzedni artykułMistrzostwa Europy U23 i juniorów 2023: Srebrny medal Patryka Goszczurnego
Następny artykułGlasgow 2023: Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata