Kilka dni temu na welodromie w czeskim Prościejowie odbyło się GP Prostejov – Memorial of Otmar Malecek (UCI CL2). Bardzo dobrze się tam Julia Kowalska, Zuzanna Olejniczak, Wiktoria Polak, Wojciech Pszczolarski i, w szczególności, Nikol Płosaj.

Madison kobiet

W rywalizacji w madisonie elity kobiet bezkonkurencyjne były Nikol Płosaj i Wiktoria Polak. Polki zdobyły 59 punktów i o 24 oczka wyprzedziły Włoszki – Giulię Affaticati i Francescę Selvę. Podium uzupełniły Mylene De Zoete i Juliet Eickhof z Holandii (22 punkty). Na piątym miejscu uplasowała się druga polska para – Julia Kowalska / Zuzanna Olejniczak.

Wyniki

Scratch kobiet

Scratch kobiet padł łupem Nikol Płosaj, która była szybsza od Alzbety Bacikovej (Słowacja) i Francesci Selvy z Włoch. W wyścigu startowały też Zuzanna Olejniczak, Wiktoria Polak i Julia Kowalska, które uplasowały się kolejno na piątym, jedenastym i czternastym miejscu.

Wyniki

Omnium kobiet

Nikol Płosaj zdominowała też omnium kobiet, w którym zdobyła 145 punktów. O prawie 30 oczek wyprzedziła Verenę Eberhardt (Austria; 116). Trzecie miejsce zajęła Mylene De Zoete (114). Czwartą pozycję zajęła Wiktoria Polak (108), dziewiąta była Julia Kowalska (84) a Zuzanna Olejniczak czternasta (44)

Wyniki

Wyścig punktowy kobiet

Najwięcej oczek w wyścigu punktowym kobiet zgromadziła Holenderka Juliet Eickhof (37). Po 23 punkty zdobyły Nikol Płosaj i Julia Kowalska, ale na finiszu wyższe miejsce zajęła pierwsza z nich, przez co w klasyfikacji końcowej uplasowała się na drugiej pozycji. Dziewiąta była Wiktoria Polak (2), a Zuzanna Olejniczak nie ukończyła rywalizacji.

Wyniki

Madison mężczyzn

Madison mężczyzn zakończył się zwycięstwem holenderskiej pary Philip Heijnen / Vincent Hoppezak. Uzbierali oni 37 punktów – 9 więcej od Włochów – Matteo Donegi i Paolo Simiona. Na najniższym stopniu podium stanęła polsko-czeska para, Wojciech Pszczolarski i Daniel Babor (21 punktów).

Wyniki

Wyścig punktowy i omnium mężczyzn

Wyścig punktowy mężczyzn zakończył się triumfem Matteo Donegi (Włochy; 26). Pokonał on między innymi Marcosa Omara Mendeza (Argentyna; 18) i Daniela Cristę (Rumunia; 16). W omnium najlepszy był natomiast Matias Malmberg z Danii (137). Kolejne pozycje zajęli Vincent Hoppezak (Holandia; 121) i zwycięzca wyścigu punktowego, Matteo Donega (111).

W obu tych konkurencjach startował Wojciech Pszczolarski – uplasował się on kolejno na 16. i 21. pozycji.

Wyniki wyścigu punktowego mężczyzn

Wyniki omnium mężczyzn

Keirin, sprint mężczyzn i scratch mężczyzn u23

W keirinie mężczyzn triumfował doświadczony Węgier Sandor Szalontay, który w finale pokonał Nowozelandczyka Jordana Castle’a i Jakuba Stastny’ego (Czechy). W sprincie zwyciężył natomiast kolarz z Nowej Zelandii, który w finale A pokonał Sandora Szalontaya. Trzeci był Grek Ioannis Kalogeropoulos, który był szybszy od Jakuba Stastny’ego.

W scratchu mężczyzn do lat 23 zwyciężył Philip Heijnen (Holandia), przed Martinem Chrenem (Słowacja) i Ramisem Dinmukhametovem (Kazachstan).