Za niewiele ponad tydzień w kolumbijskim Cali odbędzie się ostatnia odsłona cyklu Pucharu Narodów. Polska będzie jednym z trzynastu państw, które wyślą do Ameryki Południowej swoją reprezentację.

Puchar Narodów to nowo powstały cykl torowych zawodów, który miał na celu zastąpienie rozgrywanego w poprzednich latach Pucharu Narodów. Seria składa się z trzech imprez – w Hongkongu, Sankt Petersburgu (Rosja) i Cali (Kolumbia). Pierwsze dwie odsłony zostały już rozegrane – przed nami więc już tylko ostatni akt rywalizacji w Pucharze Narodów, który odbędzie się od 9 do 12 września.

Na starcie zawodów w Cali staną reprezentanci i reprezentantki 36 państw z całego świata. Na torze zobaczymy między innymi takich kolarzy i kolarki, jak Quentin Lafargue, Mathilde Gros (Francja), Jennifer Valente, Ashton Lambie (USA), Nicholas Paul (Trynidad i Tobago) czy Rachele Barbieri (Włochy).

Według listy zgłoszeń opublikowanej przez Międzynarodową Unię Kolarską, do Kolumbii poleci 12 polskich zawodników i 12 zawodniczek. W tym gronie znajdą się między innymi olimpijczycy i olimpijki z Tokio – Patryk Rajkowski, Daniel Staniszewski, Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik.

Skład Reprezentacji Polski na Puchar Narodów w Cali według listy zgłoszeń:

Mężczyźni: Alan Banaszek, Maciej Bielecki, Szymon Krawczyk, Adrian Kurek, Mateusz Miłek, Patryk Rajkowski, Daniel Rochna, Bartosz Rudyk, Rafał Sarnecki, Damian Sławek, Daniel Staniszewski, Adam Woźniak.

Kobiety: Karolina Karasiewicz, Marlena Karwacka, Patrycja Lorkowska, Urszula Łoś, Paulina Petri, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Nikola Seremak, Nikola Sibiak, Nikola Wielowska.

Poprzedni artykułGP Prostejov 2021: Nikol Płosaj triumfuje w omnium, scratchu i madisonie w parze z Wiktorią Polak
Następny artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Program pierwszego dnia
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.