Za nami drugi dzień zmagań w Grand Prix Polski (UCI CL2), rozgrywanym na welodromie w Pruszkowie. Kobiety rywalizowały dziś w omnium i sprincie, a mężczyźni w scratchu, wyścigu eliminacyjnym, madisonie i keirinie.

Przez cały dzień w Pruszkowie rozgrywano zmagania w sprincie kobiet. W kwalifikacjach najlepiej spisała się Urszula Łoś, uzyskując czas 11,100 s. Spośród Polek, do ćwierćfinału awansowały też: Nikola Sibiak, Marlena Karwacka i Paulina Petri. Ostatecznie finałową parę utworzyły Urszula Łoś i Paulina Petri – w dwóch biegach lepsza była druga z wymienionych zawodniczek. Podium uzupełniła Marlena Karwacka, która pokonała Allę Biletską z Ukrainy.

Wyniki

Sprinterzy rywalizowali dziś w keirinie, w którym najlepsi również okazali się reprezentanci Polski. Triumfował Mateusz Rudyk, przed Rafałem Sarneckim i Litwinem Vasilijusem Lendelem. Do najlepszej szóstki zakwalifikował się Patryk Rajkowski, który zakończył zmagania na czwartej pozycji.

Wyniki

Zawodniczki średniodystansowe rywalizowały dziś o medale w omnium. Torowy wielobój rozpoczął się zwycięstwem Jade Labastugue (Francja) w scratchu, która uplasowała się przed Kristyną Burlovą (Czechy), Oliviją Baleisyte (Litwa) i Nikol Płosaj. Wyścig tempowy zdominowała Wiktoria Pikulik, która nadrobiła okrążenie i wygrała 12 sprintów. Kolejne miejsca zajęły Jade Labastugue i Olga Wankiewicz.

W wyścigu eliminacyjnym pierwsza dwójka była taka sama, jak w tempowym, a podium uzupełniła Nikol Płosaj. Przed decydującym wyścigiem punktowym, w klasyfikacji generalnej prowadziła Jade Labastugue, przed Wiktorią Pikulik. Obie zawodniczki były zdecydowanie najlepsze w finałowej konkurencji – ostatecznie triumfowała Francuzka, zdobywając 139 punktów, o 10 więcej od Wiktorii Pikulik. Trzecie miejsce zajęła Kristyna Burlova, a na kolejnych pozycjach uplasowały się: Olga Wankiewicz, Olivija Baleisyte, Nikol Płosaj i Patrycja Lorkowska.

Wyniki

Mężczyźni rywalizowali natomiast w trzech pojedynczych konkurencjach – wyścigu punktowym, eliminacyjnym i madisonie. W pierwszej konkurencji trzech kolarzy zdołało nadrobić dwa okrążenia – byli to Bartosz Rudyk, Sander Granberg (Norwegia) i Dominik Ratajczak. Koniec końców, zawodnicy w tej kolejności uplasowali się na podium – zwyciężył Bartosz Rudyk, zdobywając 65 punktów. O 7 mniej zgromadził na swoim koncie Norweg, a Dominik Ratajczak na swoim koncie zapisał 42 oczka.

Wyniki

Bartosz Rudyk, w parze z Kacprem Majewskim, triumfował też w madisonie. Polski duet był zdecydowanie najlepszy – zawodnicy jako jedyni nadrobili okrążenie, a dodatkowo zdobywali punkty w każdym sprincie (łącznie zdobyli 69 punktów). Drugie miejsce zajęła para Piotr Maślak/Radosław Frątczak (28), a podium uzupełnili Valentyn Kabashnyi/Maksym Vasyliev (Ukraina; 20), którzy dzięki wyższej pozycji na finiszu uplasowali się przed Konradem Waliniakiem i Dominikiem Ratajczakiem.

Wyniki

W wyścigu eliminacyjnym zwyciężył Damian Sławek, który pokonał Węgra Viktora Filutasa – nowy nabytek HRE Mazowsze Serce Polski – i Maksyma Vasylieva. Kolejne pozycje zajęli Piotr Maślak i zespołowy kolega Węgra, Tobiasz Pawlak.