Finałowego dnia zmagań w Grand Prix Polski zawodnicy rywalizowali w sprincie i omnium, a zawodniczki w keirinie, wyścigu punktowym, eliminacyjnym i madisonie.

Przez cały dzień rozgrywano wczoraj omnium elity mężczyzn. Zmagania rozpoczęły się zwycięstwem Aivarasa Mikutisa (Litwa) w scratchu, za którym uplasował się Bartosz Rudyk, ścigający się w biało-czerwonych barwach. Polak zajął drugie miejsce w wyścigu tempowym, przegrywając z innym reprezentantem naszego kraju – Kacprem Majewskim – a także odniósł zwycięstwo w wyścigu eliminacyjnym, pokonując dwóch Norwegów, Sandera Granberga i Karstena Larsena Feldmanna, i Dominika Ratajczaka.

W wyścigu punktowym najlepszy okazał się Iver Knotten (Norwegia), dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w „generalce” z dorobkiem 123 punktów. Prowadzenie obronił Bartosz Rudyk (163), a drugą pozycję zajął Karsten Larsen Feldmann (126). W czołowej dziesiątce uplasowali się też: Kacper Majewski (5.), Radosław Frątczak (6.), Radosław Lewandowski (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier; 8.) i Dominik Ratajczak (10.).

Wyniki

Zawodniczki średniodystansowe rywalizowały wczoraj między innymi w wyścigu punktowym, w którym triumfowała Aurore Pernollet (Francja), zdobywając 53 punkty. Podium uzupełniły Wiktoria Pikulik (49) i rodaczka zwyciężczyni, Jade Labastugue (40), która triumfowała w wyścigu eliminacyjnym. Za nią uplasowały się Patrycja Lorkowska, czwarta w poprzedniej konkurencji, i Olivija Baleisyte (Litwa).

W madisonie bezkonkurencyjne były natomiast Wiktoria Pikulik i Nikol Płosaj, które punktowały na każdym finiszu, zbierając łącznie 35 oczek. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Francji – Jade Labastugue i Aurore Pernollet (23) – a na trzeciej pozycji uplasowały się Anna Kolyzhuk i Kseniia Fedotova (Ukraina; 17).

Wyniki: wyścig punktowy, wyścig eliminacyjny, madison

Mężczyźni specjalizujący się w krótkim dystansie rywalizowali w niedzielę w sprincie. W kwalifikacjach najlepszy okazał się Mateusz Rudyk (9,620 s), triumfator sobotniego keirinu. Oprócz niego, do ćwierćfinałów awansowali Maciej Bielecki i Patryk Rajkowski.

Pierwsza dwójka zmierzyła się w ramach jednego biegu, w którym szybszy był Maciej Bielecki. Patryk Rajkowski uległ natomiast Dominikowi Topince (Czechy). Do finału konkurencji awansowali Maciej Bielecki i Vasilijus Lendel (Litwa), który ostatecznie sięgnął po zwycięstwo.

Podium uzupełnił Martin Cechman (Czechy).

Wyniki

Kobiety rywalizowały w keirinie, do finału którego zakwalifikowały się trzy reprezentantki Polski – Nikola Sibiak, Marlena Karwacka i Paulina Petri. Pierwsze dwie zawodniczki uplasowały się na pozycjach 1-2, a Paulina Petri zajęła czwartą pozycję. Podium uzupełniła Anna Jabornikova (Czechy).

Wyniki

Poprzedni artykułGrand Prix Polski 2023: Wyniki drugiego dnia rywalizacji
Następny artykułReprezentacja Polski na listach zgłoszeń do Pucharu Narodów w Dżakarcie