fot. Piotr Łabiziewicz

Niespełna trzy tygodnie pozostały do startu tegorocznego cyklu Pucharu Narodów, który rozpocznie się 23 lutego w Dżakarcie, stolicy Indonezji. Organizatorzy opublikowali listy zgłoszeń do tej imprezy – znalazła się na nich reprezentacja Polski.

Podobnie jak przed rokiem, zawodniczy i zawodnicy będą rywalizować w trzech edycjach Pucharu Narodów, który zastąpił cykl Pucharu Świata. Tegoroczne zmagania odbędą się w Dżakarcie (Indonezja; 23-26.02), Kairze (Egipt; 14-17.03) i Milton (Kanada; 20-23.04). Podczas zawodów kolarze i kolarki będą walczyć o medale w konkurencjach olimpijskich: drużynowym sprincie i wyścigu na dochodzenie, omnium, madisonie, keirinie i sprincie indywidualnym, a także w wyścigu eliminacyjnym.

W czwartek Międzynarodowa Unia Kolarska opublikowała szerokie listy zgłoszeń do pierwszej rundy cyklu, która odbędzie się w stolicy Indonezji. Znaleźli się na nich kolarze i kolarki z 44 państw, w tym Polski.

Polacy i Polki na listach zgłoszeń do Pucharu Narodów w Dżakarcie:

  • Alan Banaszek, Maciej Bielecki, Kacper Majewski, Piotr Maślak, Filip Prokopyszyn, Wojciech Pszczolarski, Patryk Rajkowski, Bartosz Rudyk, Mateusz Rudyk, Szymon Sajnok, Rafał Sarnecki
  • Karolina Karasiewicz, Marlena Karwacka, Patrycja Lorkowska, Urszula Łoś, Paulina Petri, Wiktoria Pikulik, Nikola Sibiak, Nikola Wielowska

Ze względu na to, że zawody Pucharu Narodów są imprezą wliczającą się do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, na starcie powinniśmy zobaczyć największe reprezentacje. Na listach zgłoszeń, oprócz polskich zawodników i zawodniczek, pojawiły się takie nazwiska, jak: Matthew Richardson (Australia), Clara Copponi, Mathilde Gros (Francja), Roger Kluge, Emma Hinze, Lea Sophie Friedrich (Niemcy), Katie Archibald (Wielka Brytania), Martina Fidanza (Włochy), Campbell Stewart, Aaron Gate (Nowa Zelandia), Yoeri Havik, Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen czy Jan-Willem van Schip (Holandia).

Oczywiście należy zaznaczyć, że są to listy zgłoszeń, a nie listy startowe, przez co nie wiadomo jeszcze, kto rzeczywiście wybierze się do Dżakarty.

Listy zgłoszeń do Pucharu Narodów w Dżakarcie –> tutaj.

Poprzedni artykułGrand Prix Polski 2023: Wyniki trzeciego dnia rywalizacji
Następny artykułGrenchen 2023: Opublikowano listy zgłoszeń do mistrzostw Europy
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.