fot. British Cycling

Mistrzowie olimpijscy, paraolimpijscy, świata i Europy pojawią się na starcie mistrzostw Wielkiej Brytanii w kolarstwie torowym, które zostaną rozegrane od 25 do 27 stycznia. 

Po raz pierwszy od 2015 roku w mistrzostwach Wielkiej Brytanii weźmie udział Laura Kenny, która wystartuje w scratchu i w wyścigu punktowym.

W tych konkurencjach L. Kenny będzie musiała zmierzyć się z mocnymi konkurentkami – Elinor Baker i Katie Archibald, która podczas mistrzostw świata 2018 zdobyła trzy złote medale, a w tegorocznym czempionacie w Wielkiej Brytanii będzie startowała również w sprintach i w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Mistrzynie Europy w wyścigu drużynowym na dochodzenie Ellie Dickinson i Neah Evans wystartują w scratchu, wyścigu indywidualnym na dochodzenie i wyścigu punktowym. Mistrzyni świata w madisonie Emily Nelson w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, scratchu, wyścigu punktowym i w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Wielokrotna medalistka Pucharów Świata Emily Kay w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, scratchu i w wyścigu punktowym.

Pośród panów nie zabraknie najbardziej utytułowanego brytyjskiego olimpijczyka Jasona Kenny’ego, który przygotowuje się do mistrzostw świata w Pruszkowie. Kenny weźmie udział w sprincie drużynowym, indywidualnym oraz w keirinie – czyli trzech konkurencjach, w których dzierży koronę mistrza olimpijskiego.

Będą również złoty medalista olimpijski Phil Hindes (sprint indywidualny i drużynowy), wicemistrz świata Jack Carlin (sprint indywidualny i drużynowy, keirin) oraz medaliści Pucharów Świata Joe Truman (sprint indywidualny i drużynowy, keirin) oraz Ryan Owens (sprint indywidualny).

Tytuł mistrzów Wielkiej Brytanii, który wywalczyli w 2017 roku, będą próbowali odzyskać kolarze z drużyny HUUB Wattbike, a członkowie tej drużyny – John Archibald, Dan Bigham, Jonathan Wale – powalczą także w konkurencjach indywidualnych.

W krajowych mistrzostwach nad Tamizą będą rywalizowali również parakolarze, w tym legenda igrzysk paraolimpijskich Sarah Storey czy wielokrotny mistrz paraolimpijski Jody Cundy.

Pełna lista startowa dostępna jest tutaj.

Poprzedni artykułPŚ w Nowej Zelandii: Sukces Nowozelandczyków, pierwsze złoto Harta
Następny artykułSix Day Berlin 2019 na żywo w Eurosporcie
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.