fot. UCI Track Cycling

Brytyjka Joscelin Lowden ustanowiła nowy rekord świata w jeździe godzinnej. Na welodromie w Grenchen, w godzinę, przejechała ona 48,405 kilometra – to prawie 400 metrów więcej od poprzedniej rekordzistki, Vittorii Bussi.

Joscelin Lowden, na co dzień ścigająca się w zespole Drops – Le Col s/b TEMPUR, podjęła dziś próbę pobicia rekordu świata w jeździe godzinnej kobiet, który należał do Vittorii Bussi. Włoszka w 2018 roku uzyskała wynik 48,007 kilometra.

Od samego początku swojej próby – Joscelin Lowden jechała szybszym tempem niż Włoszka. Była ona w stanie utrzymać je do końca i pobić dotychczasowy rekord o prawie 400 metrów – w godzinę pokonała aż 48,405 kilometra. Dodatkowo zdołała uzyskać lepszy wynik od Jeannie Longo, która przed zmianą przepisów, w 1996 roku, przejechała w ciągu godziny 48,159 kilometra.

Już jutro, również w Grenchen, próbę pobicia rekordu Wielkiej Brytanii w jeździe godzinnej podejmie Dan Bigham, narzeczony Joscelin Lowden. Dotychczasowy rekord dzierży Bradley Wiggins, który w 2015 roku w 60 minut przejechał 54,526 kilometra.

Poprzedni artykułJoscelin Lowden i Dan Bigham spróbują pobić rekordy w jeździe godzinnej
Następny artykułDan Bigham pobił rekord Bradleya Wigginsa w jeździe godzinnej
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.