fot. Michał Kapusta

W piątek rozpocznie się trzydniowe Grand Prix Polski – jedyna międzynarodowa impreza torowa w Polsce, wpisana do kalendarza UCI. Zawody odbędą się oczywiście na welodromie w Pruszkowie.

Już jutro rozpocznie się torowe Grand Prix Polski, które potrwa do niedzieli i zostanie rozegrane na welodromie w Pruszkowie. Zmagania odbędą się w kategorii elita, jednak na starcie nie zabraknie też zawodników U23 i juniorów.

Pierwszego dnia, rozegrany zostanie scratch, indywidualne wyścigi na dochodzenie, a także sprint drużynowy. W sobotę zawodnicy powalczą w wyścigu punktowym, eliminacyjnym, keirinie i madisonie, podczas gdy zawodniczki będą rywalizować w omnium, a także w sprincie. Nazajutrz rolę się odwrócą – kobiety przez cały dzień będą ścigały się w keirinie i madisonie oraz w wyścigach punktowym i eliminacyjnym, a mężczyźni powalczą w omnium i sprincie.

Na liście zgłoszeń do Grand Prix Polski przeważają oczywiście Biało-Czerwoni – znaleźli się na niej między innymi: Urszula Łoś, Paulina Petri, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki (sprint), a także: Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Szymon Sajnok czy Bartosz Rudyk (średni dystans).

Spośród zagranicznych kolarzy i kolarek warto wymienić między innymi takie nazwiska, jak: Sandor Szalontay (Węgry), Viktor Filutas, Eduard-Michael Grosu (HRE Mazowsze Serce Polski; Węgry/Rumunia), Jade Labastugue, Heidi Gaugain (Francja), a także Olivija Baleisyte czy Vasilijus i Migle Lendel (Litwa).

Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Regulamin

Program Grand Prix Polski 2023:

Poprzedni artykułTroféu Internacional Artur Lopes 2023: Nikol Płosaj czwarta w scratchu
Następny artykułSix Day Berlin 2023 z Pszczolarskim, Prokopyszynem, Majewską, Karasiewicz i Seremak
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.