Zakończyły się portugalskie zawody Troféu Internacional Artur Lopes. W niedzielę zawodniczki reprezentacji Polski rywalizowały w scratchu i madisonie.

Finałowego dnia zmagań na welodromie w Anadii, zawodniczki rywalizowały w 10-kilometrowym scratchu. Zwyciężyła w nim Marion Borras (Francja), pokonując swoją rodaczkę – Valentine Fortin (Cofidis Women Team), która dzień wcześniej triumfowała w omnium. Trzecie miejsce zajęła Anita Yvonne Stenberg z Norwegii.

Tuż za podium uplasowała się zawodniczka MAT ATOM Deweloper Wrocław, Nikol Płosaj, która zakończyła zmagania na czwartej pozycji. Do finałowego wyścigu w scratchu zakwalifikowała się też Olga Wankiewicz, która zajęła 9. miejsce.

Następnie rozegrano zmagania w madisonie, który padł łupem Francuzek z Cofidisu – Valentine Fortin i Victoire Berteau. Duet wygrał aż 7 z ośmiu finiszów i zdobył łącznie 42 punkty. Drugie miejsce zajęły jej rodaczki z reprezentacji, Jade Labastugue / Marion Borras (21), a podium uzupełniły Eukene Larrarte / Laura Rodriguez (Hiszpania; 12).

Na piątej pozycji uplasowały się Polki z MAT ATOM Deweloper Wrocław, Nikol Płosaj i Wiktoria Pikulik, a miejsce niżej zmagania zakończyły Karolina Karasiewicz i Olga Wankiewicz.

Dziesiąte miejsce zajęły ścigające się w koszulkach Cartusii Patrycja Lorkowska i Tamara Szalińska.

W scratchu mężczyzn triumfował natomiast Joao Matias (Portugalia), który zwyciężył również w madisonie, w parze z Iurim Leitao. W niedzielę rozegrano też zmagania w keirinie, wygrane przez Helenę Casas (Hiszpania) i Josepha Trumana (Wielka Brytania).