fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Od piątku do niedzieli na welodromie w Pruszkowie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym elity i juniorów oraz juniorek młodszych w konkurencjach nieolimpijskich.

Już jutro rozpoczną się mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym, które zostaną rozegrane na torze w Pruszkowie. Zawodnicy i zawodniczki elity będą rywalizować o medale w jedenastu konkurencjach: drużynowym i indywidualnym sprincie oraz wyścigu na dochodzenie, jeździe na czas, keirinie, scratchu, madisonie, omnium, a także w wyścigu punktowym i eliminacyjnym.

Dodatkowo, o koszulki mistrzów i mistrzyń Polski w konkurencjach nieolimpijskim powalczą też juniorzy i juniorki młodsze, które będą ścigać się w: jeździe na czas, scratchu, wyścigu punktowym oraz eliminacyjnym.

Rywalizacja w mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym 2022 potrwa do niedzieli, a rozpocznie się jutro rano, kwalifikacjami do konkurencji drużynowych.

Szczegółowy harmonogram imprezy

Poprzedni artykułMŚ juniorów i juniorek w Tel Awiwie: Polki piąte w madisonie, Marek Kapela 6. w wyścigu eliminacyjnym
Następny artykułMarianna Hall i Filippo Ganna spróbują ustanowić i pobić rekordy godzinne
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.