W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się o próbach ustanowienia i pobicia rekordu w jeździe godzinnej – najlepszy wynik wśród Polek już w niedzielę spróbuje ustanowić Marianna Hall, natomiast za kilka tygodni próbę pobicia rekordu świata wśród mężczyzn podejmie Filippo Ganna.

Już w niedzielę, 18 września, na welodromie w Pruszkowie Marianna Hall spróbuje ustanowić rekord Polski w jeździe godzinnej. Polka specjalizuje się w jeździe na czas na szosie, w której odnosiła bardzo dobre wyniki – między innymi wygrywała zawody z cyklu Pucharu Polski, a także zajęła piątą pozycję w mistrzostwach kraju, rozegranych w czerwcu w Leoncinie. Przed tą imprezą Marianna Hall udzieliła wywiadu portalowi Naszosie.pl, który można przeczytać tutaj.

Godzina podjęcia próby ustanowienia kobiecego rekordu Polski w jeździe godzinnej nie jest jeszcze znana.

W najbliższym czasie, a konkretniej 8 października, próbę pobicia męskiego rekordu świata podejmie Filippo Ganna. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wielokrotny mistrz świata na torze i szosie spróbuje dokonać tego na welodromie w Grenchen – podobnie jak dotychczasowy rekordzista, Dan Bigham, który w połowie sierpnia pobił wynik Victora Campenaertsa, pokonując w ciągu godziny 55,548 kilometra.

Co ciekawe, Bigham pracuje jako inżynier ds. osiągów w ekipie INEOS Grenadiers – w tej samej, w której na co dzień ściga się Filippo Ganna.

– Nie mogę doczekać się tego wyzwania, nawet jeśli będzie to godzina cierpienia. Ciekawie będzie zobaczyć, jak wytrzyma to moje ciało i ile będę w stanie przejechać – to szansa sprawdzenia swoich fizycznych i psychicznych limitów. Wzięcie udziału w takim wydarzeniu jest bardzo ważnym krokiem w mojej karierze

– mówił Filippo Ganna, cytowany przez biuro prasowe swojej drużyny.

Zanim jednak Włoch podejmie próbę pobicia rekordu świata w jeździe godzinnej, spróbuje obronić koszulkę mistrza świata w indywidualnej jeździe na czas. Tegoroczny czempionat na szosie odbędzie się w Australii – czasówka elity mężczyzn zostanie rozegrana w najbliższą niedzielę.

Poprzedni artykułJutro startują Torowe Mistrzostwa Polski 2022
Następny artykułMistrzostwa Polski 2022: Wyniki pierwszego dnia rywalizacji
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.