fot. UCI

Ścigająca się zarówno na szosie, jak i na torze 29-letnia Polka Kasia Pawłowska przedłużyła kontrakt z drużyną VIRTU Cycling.

Polka odnosiła sukcesy zarówno na torowych mistrzostwach Europy, jak i świata. W wyścigach szosowych w drużynie VIRTU jest liderką – na rowerze oraz poza nim. To dlatego mimo choroby od środka do końca sezonu, szefostwo duńskiej drużyny postanowiło zatrzymać na pokładzie Pawłowską.

 

Bardzo się cieszę, że zostaję z drużyną VIRTU na kolejny sezon. Gdy dołączyłam do niej zeszłej zimy od razu poczułam się jak w domu. Ma ona wielki potencjał i mam nadzieję, że nasza dobra współpraca się opłaci i będziemy wygrywać wyścigi

– powiedziała Kasia Pawłowska za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej VIRTU.

Ponadto drużyna poinformowała o przedłużeniu umowy z 25-letnią Niemką Mieke Kröger – także ścigającą się na torze, ale również była mistrzynię Niemiec w jeździe indywidualnej na czas.

Poprzedni artykułDani Rowe zakończyła kolarską karierę
Następny artykułPZKol zbiera na spłatę długu wobec Mostostalu Puławy
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.