fot. roweandking.com

Torowa i szosowa brytyjska kolarka Dani Rowe (z domu King) postanowiła zakończyć profesjonalną karierę kolarską. 

Dani Rowe koncentrowała się na kolarstwie torowym, zwłaszcza w pierwszej części kariery. Po raz pierwszy pokazała światu potencjał w mistrzostwach świata 2011, kiedy to wraz z m.in. Laurą Kenny i Wendy Houvenhagel zdobyła złoty medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W 2012 roku powtórzyła sukces podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Była także wielokrotną mistrzynią świata i Europy, cementując swój status jednej z najlepszych kolarek torowych na świecie.

Po czternastu latach podporządkowania mojego życia roweru, zdecydowałam się odejść z kolarstwa z poczuciem wielkiej satysfakcji po tym, jak osiągnęłam w tym sporcie więcej niż się spodziewałam

– powiedziała Rowe.

W minionym sezonie, w którym reprezentowała drużynę WaowDeals Pro Cycling, zajęła na szosie trzecie miejsce w Women’s Tour, drugie w Tour de Yorkshire, a także zdobyła brązowy medal w Igrzyskach Wspólnoty Narodów w wyścigu ze startu wspólnego.

Myślę, że pozostając zawodową kolarką podjęłabym łatwiejszą decyzję, ponieważ jest to coś, co definiowało mnie od 14 lat. Przerażający jest świat poza profesjonalnym sportem, ale wskakuję do niego z otwartymi ramionami i zamiarem czerpania tego, czego nie miałam okazji uprawiając kolarstwo

– dodała Rowe, dziękując za wsparcie przede wszystkim swoim rodzicom, siostrze Sarze oraz mężowi Mattowi.

Rowe zamierza pozostać przy profesjonalnym kolarstwie, ale o tym, w jakiej będzie to robiła roli, poinformuje w Nowym Roku.

Tymczasem za pośrednictwem mediów społecznościowych płyną komplementy i podziękowania w kierunku Rowe.

Poprzedni artykułStephen Park: „Doping brytyjskiej publiczności robi różnicę”
Następny artykułKasia Pawłowska zostaje w drużynie VIRTU Cycling
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.