Jak jest zbudowany licznik okrążeń? Ile „kółek” może odliczyć i z jakimi urządzeniami współgra? 

Jest wiele dyscyplin sportowych, w których liczba okrążeń jest kluczowa – zwłaszcza lekkoatletyka i kolarstwo, ale także wszystkie inne zawody sportowe odbywające się na zamkniętym torze.

Licznik okrążeń Tissot Timing jest nowocześnie zaprojektowany i posiada trzy wyświetlacze pokazujące trzy cyfry. W zależności od modelu, odlicza i wyświetla od 0 do 199 okrążeń lub do 999. Liczba okrążeń jest widoczna nawet pod kątem prawie 360 stopni i z dystansu do 130 metrów. Każda liczba składa się ze 150 światełek LED w kolorze bursztynowym, a dzięki zintegrowanemu czujnikowi ich jasność jest dostosowywana do warunków oświetleniowych otoczenia.

Razem z licznikiem okrążeń pracują: elektroniczny kontroler oraz dzwonek (2,6 kg), którym sygnalizuje się ostatnie okrążenie.

Kontroler posiada kabel o długości trzech metrów, dzięki czemu operator może obsługiwać go znajdując się bliżej toczącej się akcji. Wyposażony jest w 20-klawiszową klawiaturę oraz wyświetlacz LCD 2×16 znaków. Wbudowany interfejs gwarantuje instalację rozmaitych oprogramowań, a odliczanie okrążeń odbywa się w bardzo prosty i intuicyjny sposób.

Źródło: Tissot Timing

Tłumaczenie: Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułUrządzenie do startu zatrzymanego – Tissot Timing Starting Gate
Następny artykułImpreza torowa będzie towarzyszyła Tour Down Under 2019
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.