Fot. Swiss Timing

Zastosowanie nowych technologii pozwala pozyskiwać informacje o pomiarze czasu nie tylko z większą precyzją, ale także w sposób bardziej kompleksowy. Stwarza to również możliwość kontrolowania treningów za pomocą całkowicie nowych, niekonwencjonalnych metod. Oparty na transponderach system treningowy Tissot Timing dla welodromów został precyzyjnie rozwijany, aby zapewnić trenerom dostęp do profesjonalnych technologii pomiaru czasu. Jednak największą zaletą jest jego obsługa – tak prosta jak kolarstwo.  

ZASADY DZIAŁANIA

Podstawą działania systemu są połączone ze sobą transpondery, zamontowane w podłodze welodromu. Trener ma możliwość wybrania pożądanej ścieżki treningu, a jeśli jest to konieczne, może być ona indywidualna dla każdego zawodnika. W rezultacie otrzymuje konkretne międzyczasy, czasy uzyskiwane w danych częściach toru oraz na finiszu, a także informacje o prędkości w czasie rzeczywistym.

Ustawienia konfiguracji i zebrane wyniki można zarchiwizować, a następnie dopasować odpowiednio do treningu progresywnego lub periodycznego. Trening zbliżony do warunków wyścigowych można również przeprowadzić z pomocą funkcji wykorzystywanych w wyścigach drużynowych i na dochodzenie.

Inne cechy, o których warto wspomnieć to możliwość wyświetlenia wyników na tablicach oraz praca zintegrowana z bramkami startowymi.

OPROGRAMOWANIE TRENINGOWE

Głównym narzędziem, które muszą posiadać trenerzy to aplikacja CT Trainer. Zawiera ona wszystkie niezbędne funkcje do skonfigurowania, nagrania oraz zarządzania sesjami treningowymi. Oferuje ona również łatwy dostęp do sieci web.

fot. Swiss Timing

Główne cechy aplikacji:

  • Działa na każdym urządzeniu z dostępem do internetu.
  • Posiada możliwość gromadzenia zapisów treningowych w przyjazny graficznie sposób.
  • Umożliwia zarządzanie kontami użytkownika w sposób hierarchiczny (np. trener i asystent trenera).
  • Oferuje dostępność wszystkich niezbędnych funkcji do zarządzania pomiarem czasu i transponderami.
  • Posiada możliwość prezentowania na żywo wszystkich danych treningowych.
  • Tworzy statystyki dotyczące każdego zawodnika.
  • Umożliwia zbieranie i analizowanie danych dotyczących pracy serca.

Źródło: Tissot Timing

Tłumaczenie: Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułImpreza torowa będzie towarzyszyła Tour Down Under 2019
Następny artykułŁukasz Kwiatkowski nie żyje
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.