fot. Cycling Australia

Organizatorzy wyścigu Tour Down Under poinformowali, że  przyszłorocznej edycji będzie towarzyszyła impreza torowa – The Advertiser Track Down Under. Gwiazdami mają być mistrz świata w sprincie – Matt Glaetzer oraz kilkukrotny złoty medalista Igrzysk Wspólnoty Narodów – Steph Morton.

Pomysłodawcą zorganizowania wyścigu torowego jest dyrektor Tour Down Under Mike Turtur, który wierzy, że będzie to powrót do lat 90., kiedy to tor kolarski w Adelajdzie po raz pierwszy otworzył swoje podwoje.

To wydarzenie stanowi powrót do starych czasów, do lat 90. Jako mieszkańcy południowej Australii powinniśmy być bardzo dumni z tego, że centrum australijskiego kolarstwa torowego znajduje się właśnie tutaj, w Adelajdzie. Mamy najlepszy wyścig szosowy w kraju, zatem powinniśmy celebrować to na wszystkie możliwe sposoby

– powiedział Mike Turtur australijskiej gazecie „The Advertiser”.

Obecnie welodrom Super-Drome jest siedzibą Cycling Australia, czyli australijskiej federacji kolarskiej. Trenują tam zawodnicy różnych kategorii wiekowych, ale od czasu do czasu odbywają się tam również zawody. Np. w 2011 roku odbyły się tam Mistrzostwa Oceanii w kolarstwie torowym.

Wyścig The Advertiser Track Down Under odbędzie się 11 stycznia. Wyścig kobiet Santos Women’s Race zostanie rozegrany w dniach 10-13 stycznia, kryterium uliczne People’s Choice Classic 13 stycznia, natomiast wyścig mężczyzn Santos Tour Down Under – tradycyjnie – wystartuje dwa dni po nim.

Poprzedni artykułLicznik okrążeń
Następny artykułSystem treningowy
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.