fot. Twitter / Mateusz Rudyk

Mateusz Rudyk za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że został ambasadorem drużyny Team Novo Nordisk.

Jeden z najlepszych torowych sprinterów na świecie – Mateusz Rudyk – został ambasadorem Team Novo Nordisk, drużyny zrzeszającej kolarzy chorujących na cukrzycę typu pierwszego. Misją ekipy jest wspieranie i inspirowanie diabetyków, a także edukowanie społeczeństwa w temacie cukrzycy.

U Mateusza Rudyka cukrzycę zdiagnozowano, gdy miał 12 lat. Mimo tego jest w stanie walczyć o medale największych imprez świata. Do jego największych sukcesów należy brąz mistrzostw świata (Pruszków 2019) w sprincie indywidualnym oraz dwa medale mistrzostw Europy – złoty w sprincie drużynowym (Yvelines 2016) i brązowy w sprincie indywidualnym (Apeldoorn 2019). W tym roku głównym celem Rudyka będzie walka w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Polski sprinter będzie ambasadorem Team Novo Nordisk, co oznacza, że wciąż będzie ścigał się w barwach ALKS STAL Grudziądz.

Zawodnicy Team Novo Nordisk ścigają się głównie na szosie, choć w składzie ekipy jest też jedna kolarka torowa – Mandy Marquardt, wielokrotna mistrzyni Stanów Zjednoczonych w konkurencjach sprinterskich.

Poprzedni artykułAlan Banaszek: „Chciałbym, żeby na Igrzyska pojechał najlepszy” [wywiad]
Następny artykułRoy van den Berg wywalczył sobie bilet do Tokio
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.