fot. UEC

W Apeldoornie rozpoczęły się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Już w drugiej konkurencji medal dla naszego kraju zdobył Filip Prokopyszyn. Polak zajął 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym.

Drugim finałem na rozpoczynających się mistrzostwach Europy w Apeldoornie był wyścig eliminacyjny mężczyzn. Na starcie stanął Filip Prokopyszyn. Polak był blisko odpadnięcia już przy pierwszej eliminacji. Jednak nieznacznie wyprzedził Julesa Hestersa. Młody reprezentant naszego kraju jechał pod koniec stawki, ale pewnie bronił się przed eliminacją.

Kiedy na torze pozostało 4 kolarzy, Filip Prokopyszyn zdecydował się na atak i dzięki temu zapewnił sobie medal. Podczas kolejnej eliminacji polski kolarz nieznacznie przegrał z Bryanem Coquardem i zajął 3. miejsce. Wygrał Elia Viviani przed Coquardem, więc Filip Prokopyszyn stanął na podium w wyśmienitym gronie.

W czerwcu Prokopyszyn zdobył srebrny medal w scratchu na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Na swoim koncie ma także wiele sukcesów w kategorii juniorskiej. Na mistrzostwach w Apeldoornie wystartuje jeszcze w scratchu. Przypomnijmy, że rok temu w Glasgow Szymon Krawczyk również zdobył brąz w wyścigu eliminacyjnym na mistrzostwach Starego Kontynentu.

Wyniki wyścigu eliminacyjnego

Poprzedni artykułPoczątek wielkiego sezonu – zapowiedź mistrzostw Europy w Apeldoornie
Następny artykułME 2019: Mistrzostwa Europy rozpoczęte
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.