Za nami drugi dzień mistrzostw Europy w Apeldoornie. Brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym zdobyła Nikol Płosaj. W czołówce scratchu uplasował się Filip Prokopyszyn. W półfinale sprintu jest już Mateusz Rudyk.

Nikol Płosaj podobnie jak wczoraj Filip Prokopyszyn, wywalczyła brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym. Relacja z wyścigu.

Po zdobyciu medalu w wyścigu eliminacyjnym Filip Prokopyszyn wystartował w scratchu. Polski kolarz jechał aktywnie, ale ostatecznie zajął 8. miejsce. Na ostatnich okrążeniach na atak zdecydował się Sebastian Mora Vedri. Była to akcja na wagę złotego medalu. Na finiszu z peletonu najlepszy był Christos Volikakis. Podium uzupełnił Wim Stroetinga.

Scratch mężczyzn – finał

Mateusz Rudyk awansował do półfinału sprintu. W kwalifikacjach Polak uzyskał trzeci czas – 9,677 – przegrywając z Holendrami Jeffrey’em Hooglandem i Harriem Lavreysenem. Rafał Sarnecki zajął 18. miejsce. W 1/16 finału drugi z Polaków wygrał z Martinem Cechmanem.

W 1/8 finału jechało dwóch reprezentantów Polski. Mateusz Rudyk pokonał Juana Peraltę, a Rafał Sarnecki przegrał z mistrzem świata Harriem Lavreysenem. Następnie Mateusz Rudyk wygrał 2:0 z Jackiem Carlinem i zapewnił sobie awans do strefy medalowej. O finał Polak powalczy w Lavreysenem.

Kwalifikacje

1/16 finału

1/8 finału

1/4 finału

Dwie polskie sprinterki odpadły w 1/8 finału. Rywalizacja rozpoczęła się od kwalifikacji. Wygrała je Lea Sophie Friedrich z czasem 10,724. Urszula Łoś (11,010) zajęła 10. miejsce, a Nikola Sibiak (11,189) była 15. W 1/16 finału Łoś wygrała z Weroniką Jabornikową, a Sibiak z Heleną Casas Roige.

Polki nie zdołały awansować do ćwierćfinału. W 1/8 finału Sibiak musiała uznać wyższość Emmy Hinze, a Łoś przegrała z Shanne Braspennickx. W półfinale pojadą Lea Sophie Friedrich z Oleną Starikową, a Emma Hinze z Anastazją Wojnową.

1/16 finału

1/8 finału

1/4 finału

Zakończona została rywalizacja drużyn. W finale kobiet Brytyjczyki zdecydowanie wygrały z Niemkami. Katie Archibald, Eleanor Dickinson, Neah Evans i Laura Kenny uzyskały wynik 4:16,789. Brązowy medal wywalczyły Włoszki. Polki odpadły w pierwszej rundzie i zajęły 6. miejsce.

Wyścig drużynowy kobiet

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Duńczycy. W finale Lasse Norman Hansen, Julius Johansen, Frederik Madsen i Rasmus Pedersen zdeklasowali Włochów. Duński zespół uzyskał czas 3:49,113. Podium uzupełnili Brytyjczycy. Polacy uplasowali się na 6. pozycji.