Za nami 8 intensywnych dni ścigania na Mistrzostwach Świata Masters. Na welodromie w Manchesterze odbyło się ponad 300 wyścigów, do których przystąpiło 570 zawodników z 36 krajów. Wśród startujących kolarzy byli także reprezentanci Polski.

W indywidualnej jeździe na czas w kategorii M50-54 złoty medal zdobył Marek Skórski, osiągając na dystansie 500 metrów bardzo dobry rezultat – 34,362 s. W kategorii M35-39 Rafał Radziej zdobył brązowy medal, przegrywając ze zwycięzcą wyścigu, Australijczykiem Bradleyem Nortonem o dwie sekundy. W kategorii F40-44 po srebro sięgnęła Magdalena Kizerwetter – Świda, a wyścig wygrała Madeline Moore.

W wyścigu na dochodzenie kobiet w kategorii F35-39 na podium stanęły dwie reprezentantki Polski. Złoto wywalczyła Ewa Bańkowska, a z Manchesteru z brązem wraca Anna Rząsowska. Męski wyścig na dochodzenie w tej samej kategorii zakończył się zwycięstwem wspomnianego już Bradleya Nortona, a brąz padł łupem Michała Ładosza.

Nie był to jedyny krążek, który zawisł na szyi zawodnika jeżdżącego na co dzień w KKT Hetman Lublin, bowiem Michał Ładosz sięgnął po złoto, deklasując rywali w wyścigu punktowym. Bardzo dobrze pojechał też w scratchu i stanął na drugim stopniu podium w tej konkurencji, przegrywając tylko z Simonem Wilsonem.

W sprincie panów w kategorii M50-54 po złoto sięgnął Marek Skórski, pewnie wygrywając dwa pojedynki z Amerykaninem Brianem Abersem. Anna Rząsowska w wyścigu punktowym pań w kategorii F35-44 o włos przegrała z Joanne Arancibią i zakończyła zawody ze srebrnym medalem. Dziesiątą lokatę w tym wyścigu zajęła Dorota Rajska. Kobiecy scratch w kategorii F35-44 zakończył się pewnym zwycięstwem Polki i Anna Rząsowska do swojego dorobku medalowego dopisała złoty medal.

W finale scratchu w kategorii M40-44 Polskę reprezentowało dwóch zawodników. Tuż za podium znalazł się Krzysztof Wolski, a na szóstym miejscu przyjechał na metę Adam Marciniak. W wyścigu punktowym w tej samej kategorii Krzysztof Wolski zajął również 4. miejsce i do domu wrócił bez medalu w konkurencjach indywidualnych.

Polacy jechali w Manchesterze także w konkurencjach drużynowych. O podium w sprincie drużynowym w kategorii M35-44 otarli się Adrian Świderski, Adam Marciniak i Krzysztof Wolski, którzy walkę o brąz przegrali z Australijczykami. Złoto wywalczyli reprezentanci gospodarzy, którzy w finale pokonali ekipę z Francji. Szczęścia w sprincie drużynowym nie mieli też Leszek Sobieszek, Marek Skórski i Grzegorz Krejner, którzy w swojej kategorii M45-54 zajęli również 4. miejsce. Nieco lepiej spisali się reprezentanci Polski w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Adrian Świderski, Paweł Czarnecki, Krzysztof Wolski oraz Michał Ładosz w małym finale spotkali się z reprezentacją Czech i zdobyli brąz.