fot. Six Day Cycling

Tuż po mistrzostwach Europy rozegrane zostaną pierwsze zawody w tym sezonie z cyklu Six Day Series. Na torze w Londynie wystartują Daniel Staniszewski i Filip Prokopyszyn.

Kolarskie sześciodniówki to świetna promocja kolarstwa torowego. Rywalizacja jest widowiskowa, a otoczka zawodów przyprawia o gęsią skórkę. Na śródtorzu oprócz boksów kolarzy, jest coś w stylu restauracji.

Główną rywalizacją w Six Day Series jest madison. W przerwach ścigają się kobiety i sprinterzy. Tym samym konkurencje rozgrywane są kolejno po sobie. Oczywiście podstawową konkurencją duetów jest madison, na czele z finałowym godzinnym rozgrywanym szóstego dnia. Panowie w Londynie ścigać się będą także za dernami, w wyścigu eliminacyjnym, punktowym i na 250 metrów na czas.

W poprzednim sezonie po dobrych startach do finału awansowali Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski. Na inaugurację tego sezonu Staniszewski pojedzie w duecie z Filipem Prokopyszynem, dla którego będą to pierwsze zawody takiej rangi. Obsada jest wyśmienita. Nie zabraknie zwycięzców klasyfikacji generalnej z poprzedniego sezonu – Wima Stroetingi i Yoeri’ego Havika. Wystartują m.in. Elia Viviani/Simone Consonni, Caleb Ewan/Joshua Harrison, Mark Cavendish/Owain Doull, Maximilian Beyer/Theo Reinhardt i Bryan Coquard/Donovan Grondin.

Panie ścigać się będą od piątku do niedzieli w omnium, scratchu, wyścigu eliminacyjnym i madisonie. Głównymi faworytami są reprezentantki gospodarzy Laura Kenny/Elinor Barker i Katie Archibald/Neah Evans.

Na sprinterów każdego dnia czekają takie same konkurencje, czyli 200 metrów ze startu lotnego, finały sprintu i keirin. Na welodromie Lee Valley Velopark ścigać się będą: Robert Forstemann, Maximilian Levy, James Bunting, Alex Spratt, Eoim Mullen i Yuta Obara.

Sześciodniówka w Londynie rozgrywana będzie wieczorem od wtorku do niedzieli. Wyścigi transmitowane będą na antenie Eurosportu.

Oficjalna strona Six Day London

Poprzedni artykułMistrzostwa Świata Masters 2019: Medale Polaków
Następny artykułWyniki mistrzostw Polski LZS 2019
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.