fot. UEC

Drugiego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy, zawodniczki i zawodnicy powalczą o 9 kompletów medali. Przypomnijmy, że wczoraj Biało-Czerwoni zdobyli 5 medali.

Jako pierwsze na tor wyjdą juniorki, które powalczą w indywidualnym sprincie. Polskę reprezentować będą Joanna Błaszczak i Natalia Nieruchalska. Na starcie stanie także brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy z ubiegłego roku – Francuzka Taky Marie Divine Koaume. Dziś rozegrane zostaną jeszcze 1/8 i 1/4 finału.

Później, w kwalifikacja sprintu drużynowego powalczą orliczek. Wystąpią w nich Paulina Petri, Nikola Seremak i Nikola Sibiak. W przypadku tej konkurencji, szczególnie należy zwrócić uwagę na drużynę Niemiec, w składzie Lea Sophie Friedrich, Pauline Sophie Grabosch i Alessa Catriona Propster.

Następnie w tej samej konkurencji powalczą orlicy. Polskę będą reprezentować Cezary Łączkowski, Mateusz Miłek oraz Mateusz Sztrauch. Po kwalifikacjach sprintu drużynowego, przyjdzie czas na drużynowe wyścigi na dochodzenie juniorek i orlików. W biało-czerwonych barwach pojadą Natalia Krześlak, Wiktoria Milda, Zuzanna Olejniczak i Tamara Szalińska. Mężczyźni do lat 23. nie zostali zgłoszeni. Na dochodzenie – choć indywidualnie – będą też rywalizowały orliczki. Polskę reprezentować będą Karolina Kumięga i Julia Kowalska.

Sesję popołudniową rozpocznie kilometrowa jazda na czas juniorów, w której powalczą Adam Janeczek i Julian Kot. Później na torze odbędzie się wyścig eliminacyjny juniorów, w którym zobaczymy Adama Woźniaka. Ostatnią konkurencją (poza finałowymi biegami tych rozpoczętych rano) będzie scratch orliczek. Reprezentować Polskę będzie w nim Anna Sagan.

Program mistrzostw można znaleźć tutaj. Impreza będzie transmitowana od godziny 14:30 na stronie uec.ch, a zmagania można śledzić na żywo za pomocą live timingu.

Poprzedni artykułMME Fiorenzuola 2020: Pięć medali Biało-Czerwonych na początek!
Następny artykułMME Fiorenzuola 2020: Adam Woźniak drugi w wyścigu eliminacyjnym, orliczki trzecie w sprincie drużynowym
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.