fot. UEC

Dziś piąty dzień Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Fiorenzuoli. Plan rozgrywania konkurencji będzie bardzo napięty, gdyż wczoraj z powodu deszczu zawody nie odbyły się.

Przed południem zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach sprinterskich. Orlicy będą brali udział w sprincie indywidualnym, juniorzy i juniorki w keirinie, a orliczki w 500-metrowej jeździe na czas. Polskę reprezentować będą odpowiednio: Daniel Rochna (sprint), Tomasz Grzesiak, Konrad Burawski, Natalia Nieruchalska, Joanna Błaszczak (keirin), Paulina Petri i Nikola Seremak (TT).

Sesję popołudniową rozpocznie wyścig eliminacyjny kobiet do lat 23., w którym pojedzie Karolina Lipiejko. Chwilę później Bartosz Rudyk będzie ścigał się w scratchu orlików. Następnie do rywalizacji przystąpią juniorki i juniorzy, którzy powalczą w wyścigu punktowym. Reprezentować nas będą Tamara Szalińska i Radosław Lewandowski. Dzień zakończą cztery madisony. W wyścigu juniorów będą reprezentować nas Adam Woźniak i Radosław Frątczak, w juniorkach Tamara Szalińska i Zuzanna Olejniczak, w orlikach Bartosz Rudyk i Filip Prokopyszyn, a w orliczkach Wiktoria Pikulik i Patrycja Lorkowska.

Program mistrzostw można znaleźć tutaj. Impreza będzie transmitowana od godziny 12:00 z godzinną przerwą od 14:00 do 15:00 na stronie uec.ch, a zmagania można śledzić na żywo za pomocą live timingu.

Poprzedni artykułMME Fiorenzuola 2020: Dziś bez ścigania
Następny artykułMME Fiorenzuola 2020: Bartosz Rudyk najlepszy w scratchu, 3 medale Polaków w madisonie!
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.