fot. UEC

Dziś trzeci dzień rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Dotychczas Polki i Polacy na swoim koncie zgromadzili 7 medali.

Trzeci dzień Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Fiorenzuoli przebiegnie głównie pod znakiem sprintu. W tej konkurencji powalczą juniorzy i orliczki oraz juniorki, które rozpoczną zmagania od półfinałów. Polskę będą reprezentować kolejno Tomasz Grzesiak, Konrad Burawski (juniorzy), Paulina Petri, Nikola Sibiak (kobiety U23) i Natalia Nieruchalska, która w półfinale sprintu juniorek zmierzy się z Francuzką Taky Marie Divine Kouame.

Medale rozdane zostaną także w indywidualnym wyścigu na dochodzenie juniorów, w którym zobaczymy Kacpra Majewskiego i Mateusza Sawickiego. Pod koniec dnia, oprócz finałów sprintu, rozegrane zostaną wyścigi punktowe orlików i orliczek oraz wyścig eliminacyjny juniorek. Biało-czerwone barwy w tych konkurencjach będą reprezentować odpowiednio Bartosz Rudyk, Wiktoria Polak i Zuzanna Olejniczak.

Program mistrzostw można znaleźć tutaj. Impreza będzie transmitowana od godziny 15:00 na stronie uec.ch, a zmagania można śledzić na żywo za pomocą live timingu.

Poprzedni artykułMME Fiorenzuola 2020: Adam Woźniak drugi w wyścigu eliminacyjnym, orliczki trzecie w sprincie drużynowym
Następny artykułMME Fiorenzuola 2020: Srebro Konrada Burawskiego w sprincie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.