fot. PZKol

Trzeciego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy Polacy zdobyli jeden medal – Konrad Burawski zajął drugie miejsce w sprincie juniorów. O włos od podium byli Bartosz Rudyk w wyścigu punktowym orlików i Natalia Nieruchalska w sprincie juniorek.

W sprincie juniorów srebrny medal zdobył Konrad Burawski, który w finale A przegrał z Willym Leonhardem Weinrichem z Niemiec. Podium uzupełnił inny kolarz zza Odry, Domenic Kruse. Drugi z naszych reprezentantów – Tomasz Grzesiak – odpadł z rywalizacji w ćwierćfinale z Thierry’m Fontanille. W tej konkurencji ścigały się też juniorki i orliczki. W zmaganiach tych pierwszych, czwartą pozycję zajęła Natalia Nieruchalska, która w biegach o brąz przegrała z Elizavetą Bogomolową (Rosja). Wygrała Alina Lysenko (Rosja), a drugie miejsce przypadło Taky Marie Divine Kouame (Francja). W sprincie orliczek złoty medal zdobyła Lea Sophie Friedrich (Niemcy), a za nią uplasowała się jej rodaczka – Pauline Sophie Grabosch. Podium uzupełniła Rosjanka Yana Tyshenko. Paulina Petri i Nikola Sibiak zakończyły swoją przygodę z mistrzostwami Europy w sprincie w ćwierćfinałów.

Wyniki sprintu juniorów

Wyniki sprintu juniorek

Wyniki sprintu orliczek

W indywidualnym wyścigu na dochodzenie juniorów koszulkę w gwiazdy i złoty medal zdobył Benjamin Boos (Niemcy), przed Carlem Fredrikiem Bevortem (Dania) i Manilo Moro (Włochy). Kacper Majewski zakończył zmagania na siódmym miejscu, a Mateusz Sawicki dziesięć pozycji dalej.

Wyniki indywidualnego wyścigu na dochodzenie juniorów

Wyścig eliminacyjny juniorek padł łupem Danieli Campos. Portugalka wyprzedziła Gabrielę Bartovą z Czech i Daniek Hengeveld z Holandii. Na jedenastej pozycji sklasyfikowana została Zuzanna Olejniczak.

Wyniki wyścigu eliminacyjnego juniorek

W wyścigu punktowym mężczyzn od początku aktywnie jechał Bartosz Rudyk. Przez długi czas Polak zajmował drugie miejsce w prowizorycznej klasyfikacji generalnej. Niestety, Rudykowi nie udało się zabrać w trzyosobowy odjazd, który tworzyli Gleb Syritsa (Rosja), Mauro Schmid (Szwajcaria) i Richard Banusch (Niemcy). Pierwszy z wymienionych kolarzy od początku regularnie punktował i bezpiecznie prowadził w wyścigu, ale kolejni dwaj nie mieli dużej przewagi nad Polakiem. Rudyk finiszował w czołówce praktycznie każdego punktowanego okrążenia, dzięki czemu na 15 kółek do końca zrównał się wynikiem z Banuschem, a do Schmida brakowało mu ledwie czterech punktów. Niestety, na finałowym okrążeniu punkty zdobył Banusch i Iuri Leitao (Portugalia), który wskoczył przed Polaka. W ostatecznym rozrachunku, Bartosz Rudyk zajął piąte miejsce. Zwyciężył Gleb Syritsa, przed Iurim Leitao i Richardem Banuschem.

Wyniki wyścigu punktowego orlików

W tej samej konkurencji w kategorii orliczek zwyciężyła Silvia Zanardi. Za reprezentantką gospodarzy uplasowały się Shari Bossuyt (Belgia) i Franziska Brausse (Niemcy). Wiktoria Polak zakończyła zmagania na siódmej pozycji.

Wyniki wyścigu punktowego orliczek

Poprzedni artykułMME Fiorenzuola 2020: Program trzeciego dnia mistrzostw
Następny artykułMME Fiorenzuola 2020: Dziś bez ścigania
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.