fot. Klub Kolarski Tarnovia

W Pruszkowie trwają młodzieżowe mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Drugiego dnia odbyły się zawody w sprincie, keirinie i omnium.

Zmagania w sprincie oraz keirinie rozegrano tylko w połowie kategorii. W rywalizacji w keirinie orliczek wygrała Nikola Sibiak z Ziemi Darłowskiej przed swoją koleżanką klubową Nikolą Seremak oraz Pauliną Petri z KS Społem Łódź. Zawodniczki Ziemi Darłowskiej zaliczyły dublet także wśród juniorek. Złoty medal zdobyła Natalia Nieruchalska. Na podium stanęły także Nikola Wielowska i Joanna Błaszczak (UKS TPF Jedynka Kórnik).

Keirin orliczka

Keirin juniorka

W sprincie młodzieżowców od kwalifikacji do finału najlepszy był Cezary Łączkowski. Kolarz ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz w decydującej rywalizacji pokonał Mateusza Sztraucha z KLTC Konin. Najlepszym sprinterem w juniorach został Tomasz Grzesiak (LUKS Trójka Piaseczno), który wygrał z Konradem Burawskim (GK Piast Szczecin).

Sprint orlik

Sprint junior

W omnium orliczek triumfowała Wiktoria Pikulik. Zawodniczka Ziemi Darłowskiej wygrała scratch, wyścig eliminacyjny oraz była druga w wyścigu tempowym. W wyścigu punktowym kontrolowała sytuację i sięgnęła po zwycięstwo z dorobkiem 140 punktów. Podium uzupełniły zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team – Patrycja Lorkowska (124 pkt) i Karolina Kumięga (115 pkt). W zawodach juniorek Nikola Wielowska uzyskała takie same wyniki, jak Pikulik w zmaganiach orliczek. Medale wywalczyły także Olga Wankiewicz (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń) i Wiktoria Milda (ALKS Stal Big Star Grudziądz).

Omnium orliczka

Omnium juniorka

Omnium młodzieżowców zdominował Filip Prokopyszyn. Zawodnik Tarnovii wygrał scratch i wyścig eliminacyjny, był drugi w wyścigu tempowym oraz jako jedyny nadrobił dwa okrążenia w wyścigu punktowym. Łącznie zdobył 166 punktów. Drugi był Bartosz Rudyk (Wibatech Merx Wrocław) z wynikiem 133 punktów, a trzeci Szymon Potasznik (Klub Kolarski Tarnovia) z dorobkiem 124 oczek. Wśród juniorów dublet zanotowali kolarze UKS Copernicus – CCC – SMS – Toruń – Radosław Frątczak i Adam Woźniak.

Omnium orlik

Omnium junior

Poprzedni artykułMMP 2020: Rozdano medale w konkurencjach drużynowych
Następny artykułMMP 2020: Zawody zakończone
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.